EN

23.07.2021, 08:21 Wersja do druku

Lublin. 2. Lubliner Festival. Czeka nas niesamowita opowieść o kulturze żydowskiej

Inne aktualności

Blisko 50 wydarzeń czeka nas podczas drugiej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej, który odbędzie się w sierpniu w Lublinie. Zaśpiewa m.in. Kayah & Transoriental Orchestra. Koncerty są bezpłatne, ale chętni muszą pobrać wejściówki. Dostępne będą już od poniedziałku.

- O festiwalu w Lublinie marzyłam od wielu lat. To moje rodzinne miasto i kiedy brałam udział w festiwalach w Krakowie i w Warszawie, czułam trochę zazdrość, że Warszawa i Kraków mają taki festiwal, a Lublin nie - powiedziała na środowej konferencji prasowej Etel Szyc, aktorka i pomysłodawczyni Lubliner Festival.

Druga odsłona tego wydarzenia zaplanowana jest w dniach 3-8 sierpnia. Impreza odbywa się przy współpracy z Centrum Kultury w Lublinie. Michał Karapuda, dyrektor ratuszowego wydziału kultury, podkreślał, że ten festiwal to wyraz pracy nad pamięcią związaną z obecnością Żydów w Lublinie, a ta obecność ma prawie tak długą historię jak miasto Lublin.

Kayah & Transoriental Orchestra, MILO Ensemble & Wojciech Waglewski

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

2. Lubliner Festival. Czeka nas niesamowita opowieść o kulturze żydowskiej

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne