EN

1.07.2021, 09:24 Wersja do druku

Lubin. Czarne Lwy z Przedmieścia rozkręcą potańcówkę na teatralnym podwórku

Inne aktualności

Teatr Osterwy zaprasza w sobotę na potańcówkę, którą rozkręcą Czarne Lwy z Przedmieścia.

Dla naszych czytelników mamy dwuosobowe zaproszenie. Wcześniej widzowie mogą też wybrać się na spektakl "Czego nie widać".

Sobotni wieczór w Teatrze Osterwy rozpocznie pokaz spektaklu "Czego nie widać". Napisana w 1982 roku farsa "Noises Off" ("Czego nie widać") okazała się wielkim sukcesem. Przez rok nie schodziła z afiszy Broadwayu, w Londynie grano ją ponad tysiąc razy. Bohaterami sztuki są niezdarni komedianci, którzy pod wodzą bezradnego reżysera biorą się za przygotowanie przedstawienia.

Autorem sztuki jest urodzony w 1933 roku Michael Frayn, autor kilku książek i powieści poświęconych problematyce filozoficznej. Pracował także jako reporter i felietonista dziennika "The Guardian", w tygodniku "Observer" umieszczał swoje reportaże z krajów, po których podróżował - m.in. Kuby, Izraela i Japonii. Teatrem zainteresował się w latach 60. Jego sztuka "Alphabetical Order" z 1975 roku uznana została przez dziennikarzy "Evening Standard" za najlepszą komedię roku. Grane w Polsce "Ośle lata" ("Donkey's Years") w 1976 roku nagrodziło Stowarzyszenie Teatrów West Endu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Osterwy. Czarne Lwy z Przedmieścia rozkręcą potańcówkę na teatralnym podwórku

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Lublin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

tko

Data publikacji oryginału:

30.06.2021 12:48

Wątki tematyczne