EN

17.06.2024, 09:04 Wersja do druku

Łódź/Lipce Reymontowskie. Znakomita zabawa podczas jubileuszowej edycji Dnia Reymonta

Inne aktualności

Jubileuszowa, 25. edycja Dnia Reymonta odbyła się w sobotę 15 czerwca w Łodzi i Lipcach Reymontowskich. Organizatorem wydarzenia jest niezmordowany Marcel Szytenchelm.

Obchody Dnia Reymonta rozpoczęły się w sobotnie południe, 15 czerwca, przy pomniku Kufer Reymonta na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Aktorzy Studia Teatralnego „Słup” czytali fragmenty powieści „Chłopi”, autorstwa noblisty, występowały zespoły pieśni i tańca oraz laureaci konkursu recytatorskiego.

Jak co roku na imprezie Marcela Szytenchelma, przygotowanej wspólnie z Miejską Strefą Kultury w Łodzi, pojawił się też „sam” Władysław Reymont, który opowiadał o sobie i swojej twórczości. Następnie kolorowa kawalkada udała się na dworzec Łódź Fabryczna, skąd uczestnicy spotkania odjechali specjalnym pociągiem do Lipiec Reymontowskich, zatrzymując się po drodze na artystycznych przystankach.

W Lipcach zaś zaprezentowano widowisko „Wesele Boryny” w wykonaniu Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Wł. St. Reymonta, nie zabrakło występów dzieci z gminnych szkół i ogniska muzycznego, a gwiazdą wieczoru była Beata Kozidrak z zespołem Bajm.

W udanym przedsięwzięciu wzięły udział tłumy zainteresowanych, co dowodzi, że Reymontowski serial jest w regionie ceniony i potrzebny.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Znakomita zabawa podczas jubileuszowej edycji Dnia Reymonta w Łodzi i w Lipcach Reymontowskich

Źródło:

„Dziennik Łódzki” online

Autor:

Dariusz Pawłowski

Data publikacji oryginału:

16.06.2024

Wątki tematyczne