EN

18.06.2021, 08:51 Wersja do druku

Łódź. Wiosła Kultury 2020 rozdane

Inne aktualności

Cztery kategorie, pięcioro zwycięzców. W czwartek w Scenie Monopolis przyznaliśmy Wiosła Kultury, nagrodę łódzkiej "Wyborczej" i Monopolis.

"Wiosła Kultury" przyznaliśmy po raz drugi. Ustanawiając tę nagrodę, chcieliśmy doceniać tych, dzięki którym Łódź staje się miastem barwnym, niepowtarzalnym i pasjonującym.

- W ostatnim roku mówiliśmy o kulturze mniej niż zwykle, ale dziś będziemy mówić o kulturze przez cały wieczór - zaczęła Joanna Żarnoch-Chudzińska, redaktorka naczelna łódzkiej "Wyborczej" podczas uroczystej gali w Scenie Monopolis. Podziękowała też Krzysztofowi Witkowskiemu, prezesowi Virako, inwestorowi Monopolis, które wspólnie z "Wyborczą" organizuje Wiosła Kultury.

- Kiedy dwa lata temu pojawił się pomysł tej nagrody, nie sądziłem, że będzie to tak wielkie święto kultury w Łodzi. Dziś po miesiącach lockdownu możemy przywracać radość i blask obcowania z koncertem, teatrem i kulturą - dodał Krzysztof Witkowski.

Nagrodą dla artystów są wyjątkowe statuetki, czyli prawdziwe drewniane wiosła, które ozdobiły artystki z łódzkiej ASP.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wiosła Kultury 2020 rozdane! Kto dostał nagrodę łódzkiej "Wyborczej" i Monopolis?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Aleksandra Pucułek

Data publikacji oryginału:

18.06.2021