24.09.2021, 15:27 Wersja do druku

Łódź. Rusza Festiwal Światła Light Move Festiwal

Inne aktualności

W piątek rozpoczyna się jedenasta edycja Festiwalu Sztuki Kinetycznej Światła Light Move Festiwal w Łodzi. O godz. 19 na rondzie Solidarności odbędzie się otwarcie imprezy, której iluminacje będzie można podziwiać w różnych punktach Łodzi - zapowiedziano w łódzkim magistracie.

Trzydniowy festiwal - jak podali organizatorzy - zainauguruje instalacja świetlna, którą będzie można oglądać w piątek od godz. 19 na rondzie Solidarności .

- Kościół św.Teresy stanie się płótnem dla imponującego mappingu Camille Gross i Leslie Epsztein pt. "Connect: Arte Naturae", opowiadającego o ponownym połączeniu człowieka z Naturą. O godzinie 20:00 i 21:00, w piątek i w sobotę, widowiska dopełni spektakl taneczny pt. "Hulanki+ w wykonaniu Art Color Ballet" - napisał w zaproszeniu Grzegorz Gawlik z Urzędu Miasta Łodzi.

Przed Teatrem Wielkim na placu Dąbrowskiego w Łodzi instalacjom świetlnym w kształcie dmuchawca towarzyszyć będą imprezy muzyczne. "W piątkowy wieczór usłyszymy oryginalną opowieść o losach okrętów zatopionych w Morzu Czerwonym, którą przybliży nam muzyka autorstwa Pawła Steczka i głos Krystyny Czubówny. W sobotę atmosferę rozgrzeje L.U.C z Rebel Babel Ensemble, Biszem i Pauliną Przybysz" - podkreślił Gawlik.

Instalacje iluminacyjne Festiwalu Światła będą także w Parku Staszica, w zabytkowych wnętrzach elektrociepłowni EC 1 oraz w wielu punktach miasta. Program Festiwalu Światła w Łodzi dostępny jest na stronie internetowej: www.lmf.com.pl oraz na Facebooku i Instagramie.

Od piątku 24 września do niedzieli 26 września na wielu ulicach w centrum Łodzi zmieniona zostanie organizacja ruchu. Zmiany obowiązywać będą od godz. 18 do 24,m.in. na ulicach w śródmieściu Łodzi i w Nowym Centrum oraz na rondzie Solidarności.

Źródło:

PAP