EN

9.06.2021, 11:56 Wersja do druku

Łódź. Próbują spektakl o wydarzeniach 1968 roku

W Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi trwają próby do spektaklu „1968// biegnij, mała, biegnij" w reżyserii Remigiusza Brzyka.

Inne aktualności

Twórcy spektaklu inspirując się burzliwymi wydarzeniami roku 1968, zadają pytania o podłoże pokoleniowego buntu.

Skupiają się na historiach pozytywnych odkryć tej kulturowej rewolty, która, szczególnie w Ameryce i na Zachodzie Europy, była czasem rozwoju kontrkulturowej muzyki, myśli pacyfistycznej, ekologicznej i emancypacyjnej.

Zespół aktorski wciela się w badaczy przeszłości snujących opowieść o wydarzeniach roku 1968.
Fenomen rozlokowanych po całym świecie protestów studenckich, od Warszawy po Meksyk, staje się współczesną inspiracją dla badania sposobów na radzenie sobie z ciężarem politycznych i społecznych zawirowań, wobec których jednostka pozostają często bezradna.

W muzycznej warstwie spektaklu reaktywujemy na scenie Teatru Nowego łódzki, żydowski zespół „Śliwki”, którego karierę w polskim bigbicie zakończyły wydarzenia polskiego marca.

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza na próbę medialną spektaklu „1968// biegnij, mała, biegnij" 15 czerwca 2021 r. (wtorek) / godz. 13:30 / Duża Scena (wejście od ulicy Więckowskiego 15)

Prapremiera odbędzie się 18 czerwca 2021 r. o godz. 19:00 na Dużej Scenie Teatru Nowego.

Reżyseria: Remigiusz Brzyk

Scenariusz i dramaturgia: Anna Mazurek

Scenografia i kostiumy: Iga Słupska

Video i reżyseria światła: Michał Jankowski

Muzyka: Jacek Grudzień

Perkusistka: Julia Zbrojewska

Asystentka reżysera, inspicjentka: Agnieszka Choińska

Występują: Barbara Dembińska, Izabella Dudziak- absolwentka PWSFTVIT (gościnnie), Jolanta Jackowska, Malwina Jelistratow,
Lucyna Szierok-Giel, Gracjan Kielar, Adam Mortas, Wojciech Oleksiewicz, Damian Sosnowski – student AST–Kraków (gościnnie), Sławomir Sulej.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

09.06.2021