EN
13.01.2021, 14:35 Wersja do druku

Łódź. "Kwiat paproci" w Teatrze Pinokio

Inne aktualności

Staropolska legenda głosi, że raz w roku, w noc świętojańską, zakwita magiczna roślina, mogąca spełniać najskrytsze życzenia. W ciemnym, tajemniczym lesie roślinę znajduje Jaś - chłopiec z ubogiej rodziny, ale o czystym i szczerym sercu. Chłopiec dostaje to, czego pragnął - bogactwa. Nie zdaje sobie sprawy, że bierze udział w zakładzie między dwoma słowiańskimi bogami - Czarnogłowem i Białobogiem. To od nich zależą jego losy. Czy uda mu się uwolnić od czaru, jaki rzuciła na niego magiczna paproć i powrócić do domu?

„Kwiat paproci" to nowy spektakl familijny Teatru Pinokio w Łodzi. Spektakl jest uniwersalną opowieścią o potrzebie akceptacji i miłości do siebie samego oraz bliskich. Młodemu widzowi (w wieku od lat siedmiu) umożliwia zdobycie wiedzy na temat legend staropolskich, poznanie muzyki ludowej skomponowanej przez Łukasza Damrycha i zanurzenie się w świat słowiańskich mitów, stworzony przez scenografkę Aleksandrę Redę. Więcej informacji: www.teatrpinokio.pl, www.facebook.com/teatrpinokiowlodzi/.

„Kwiat paproci", Teatr Pinokio w Łodzi, reżyseria Justyna Schabowska, muzyka Łukasz Damrych, planowana premiera stacjonarna i online w styczniu.

Tytuł oryginalny

Kwiat paproci w Łodzi

Źródło:

Przegląd nr 3/11/17-01-21

Autor:

(tm)

Wątki tematyczne