EN

22.01.2022, 10:07 Wersja do druku

Litwa. Europejska Stolica Kultury. Od 22 stycznia Kowno przez cały rok zaprasza na kilkaset imprez

Inne aktualności

Na kilkaset wydarzeń: festiwali, wystaw, koncertów w ciągu najbliższego roku zaprasza Kowno, miasto partnerskie Białegostoku. W 2022 roku to Europejska Stolica Kultury. W sobotę (22 stycznia) kulminacyjnym punktem ceremonii otwarcia będzie multimedialne widowisko "Confusion". W sobotę w Kownie spotkać też można Orkiestrę Klezmerską z Sejn, zaproszoną do programu Kaunas ESK 2022.

Europejska Stolica Kultury, Kowno, kultura, wystawa,LitwaW ciągu roku w Kownie, oddalonym ledwie o 250 km od Białegostoku, dziać się będzie naprawdę dużo - warto rezerwować czas i odwiedzić to litewskie miasto nawet kilka razy. I wedle kulturalnej mapy wędrować po mieście i korzystać z bogatego programu. Wiele wydarzeń będzie miało długofalowy charakter.

Europejska Stolica Kultury [PROGRAM]

Europejska Stolica Kultury. Zamieszanie i wielka inauguracja

Po pięciu latach przygotowań bogaty ciąg wydarzeń rozpocznie zaplanowane na 22 stycznia spektakularne multimedialne widowisko „Confusion" („Zamieszanie"). Pełen muzyki, światła, wideo i tańca pokaz zobaczyć będzie można o godz. 19.30 w pobliżu Žalgirio Arena, która zamieni się w gigantyczny ekran sceniczny, dobrze widoczny z wielu miejsc. Spektakl - tworzony przez setki artystów z Kowna, Litwy i zagranicy i w symboliczny sposób opowiadający o przeszłości i teraźniejszości Kowna - ma być również transmitowany na cały świat.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.