EN

4.08.2021, 08:34 Wersja do druku

Łapy. Nowa impreza na mapie Podlasia - Podlaski Festiwal Operetkowy

Inne aktualności

Coś dla fanów i fanek operetki. Już w czwartek (5.08) w Łapach wystartuje I Podlaski Festiwal Operetkowy. W programie znane i lubiane największe szlagiery operetkowe.

Podlaski Festiwal Operetkowy to najnowsza inicjatywa kulturalna Stowarzyszenia Operetka Wrocławska, której pierwsza edycja stanowi zaczątek cyklicznych prezentacji najpiękniejszych dzieł operetkowych w całym regionie Podlasia.

Plenerowy koncert operetkowy brawurowo wykonają znakomici śpiewacy (Liza Wesołowska, Tomasz Maleszewski, Damian Domalewski) oraz tancerze baletu Teatru Scena Kamienica.

Będzie można usłyszeć największe przeboje takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar i inni. Nie zabraknie licznych anegdot związanych z lekką odmianą opery w wydaniu prowadzącego Macieja Michałkowskiego. Tak jak przed dwoma wiekami wędrowne trupy teatralne odwiedzały miasta i wsie, tak i twórcy widowiska chcą umilić czas koncertami dostarczanymi bezpośrednio pod miejsce zamieszkania.

W obliczu trwającej ogólnoświatowej pandemii działania tego typu stanowią znakomitą alternatywę dla koncertów odbywających się w placówkach kulturalnych, a poprzez przystępność odbioru każda zainteresowana osoba może bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu muzycznym.

W programie koncertu nie zabraknie największych szlagierów z operetek "Księżniczka Czardasza", "Zemsta Nietoperza", "Wesoła Wdówka", "Baron Cygański" i innych, a także czardaszy, walców i foxtrottów.

Dla dzieci uczestniczących w wydarzeniu będą wręczane kolorowanki "Pokoloruj operetkę" wraz
z ciekawostkami, rebusami, krzyżówką i wykreślanką.

TERMINY I MIEJSCA KONCERTÓW:

ŁAPY: czwartek (5.08), godz. 19:00, plac parkingowy za Domem Kultury

SZEPIETOWO: piątek (6.08), godz. 17:00, plac przed Gminnym Ośrodkiem Kultury

ZAMBRÓW: piątek (6.08), godz. 19:00, taras za Miejską Biblioteką Publiczną

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowa impreza na mapie Podlasia - Podlaski Festiwal Operetkowy

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła

Wątki tematyczne