EN

9.11.2020, 11:24 Wersja do druku

Krzysztofa Orzechowskiego i Anny Dymnej walka z koronawirlsem

Inne aktualności

ZAWSZE PATRZY W OCZY

Aktorka lubi rozmawiać z ludźmi. Dlatego w dobie pandemii najbardziej boli ją kontakt wyłącznie za pośrednictwem internetu. - Całe życie czerpię energię i siłę nie z tego, że nie patrzę w czarną dziurkę kamery, tylko w oczy-mówi.

Oddana pomocy innym ludziom, teraz dostaje od nich ogromne wsparcie. Jej mąż toczy walkę z koronawirusem, a ze wszystkich stron napływają słowa otuchy i gorące modlitwy.

Żyla w strachu i niepewności już od dłuższego czasu. Zdawała sobie sprawę, że jej ukochany może źle znieść starcie z wirusem. Odkąd Krzysztof Orzechowski (73) kilka lat temu zaczął mieć problemy ze zdrowiem, musiał bardzo uważać. - Nie mogę zarazić męża, bo cały czas jest na sterydach, ma mniejszą odporność, przez co jest w grupie wysokiego ryzyka zarażenia się COVID-19 - tłumaczyła Anna Dymna (69). Niestety, najgorszy scenariusz właśnie się ziścił. Tylko głęboka wiara w Boga pozwala jej teraz przetrwać...

Krzysztof otrzymał pozytywny wynik testu, a jego [stan pogarszał się z godzimy na godzinę. - Ja się wylimazałam, jestem negatywna, ale mój mąż od 14 dni walczy. Ja z nim też walczę walczyłam, a od dwóch dni jest w szpitalu i teraz lekarze walczą o jego zdrowie i życie - mówiła łamiącym się głosem aktorka w TVN24. Reakcją na jej słowa była prawdziwa lawina wyrazów wsparcia oraz otuchy dla jej męża i dla niej. „Powrotu do zdrowia! (także w imieniu kolegi szkolnego, Czesława Bieleckiego)" -  napisała Ilona Łepkowska. „Zdrowiej!" - życzył Wiktor Zborowski. „Siły i wiary. Zrób to dla Ani, wracaj do domu" - prosił Tadeusz Chudecki. Aktorka otoczona jest ludźmi, którzy ją kochają. Wspiera ją Dorota Segda, ich znajomość wiele lat temu przekroczyła mury szkoły teatralnej, w której obie pracują. Największa podporą mamy jest syn Michał. W czasie pandemii często zagląda do podkrakowskiej wsi Rząska, gdzie Anna z Krzysztofem wybudowali dom. - Zawsze jeśli tylko czegoś potrzebujemy, możemy na niego liczyć - mówi wzruszona gwiazda.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

TEMAT NA CZASIE

Źródło:

Dobry Tydzień Nr 46

Wątki tematyczne