EN

18.02.2022, 17:12 Wersja do druku

Kraków. Zespół Artystyczny NST pisze List poparcia dla Teatru im. Słowackiego

Dnia 17 lutego 2022 roku Marszałek Sejmiku Województwa Małopolskiego podjął decyzję o wszczęciu procedury odwołania Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Decyzja motywowana politycznie, mająca charakter jawnie cenzorski i odwetowy, próbuje zostać przykryta zarzutem o finansową niegospodarność.

Inne aktualności

Teatr im. Juliusza Słowackiego pod kierownictwem Krzysztofa Głuchowskiego stał się jednym z najważniejszych miejsc na teatralnej mapie Polski, sukcesy artystyczne i frekwencyjne, które w minionych sezonach stały się sygnaturą zarządzanego przez Krzysztofa Głuchowskiego teatru są bezdyskusyjne.
Nagrody, opinie krytyków, reakcje widzów, a w końcu same liczby świadczą same za siebie, propaganda ani polityczne manipulacje tego nie zmienią.
Stanowczo protestujemy przeciw kolejnej, bezrozumnej próbie unicestwienia miejsca, w którym wysiłek i praca artystów doskonale rezonuje z wrażliwością i oczekiwaniami widzów. Teatr nigdy nie będzie miejscem, w którym partyjne dyrektywy będą miały status moralnych zobowiązań.

Przekazujemy wyrazy solidarności i poparcia dla Dyrekcji i Zespołu Teatru im. J.Słowackiego w Krakowie.
#teatrjestnasz !

Członkinie i Członkowie Zespołu Artystycznego Narodowego Starego Teatru.

mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne