EN
9.02.2022, 09:17 Wersja do druku

Kraków. Wielka Parada Smoków powróci w czerwcu

Inne aktualności

„Smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich” to motyw przewodni 21. Wielkiej Parady Smoków. Wydarzenie jest planowane początkiem czerwca.

– Mam nadzieję, że pandemia nie przeszkodzi nam w organizacji tegorocznej Wielkiej Parady Smoków. Do uczestnictwa w paradzie, stanowiącej ważny element wydarzenia, jak zawsze zachęcamy szkoły i przedszkola – mówi Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska.

Wielka Parada Smoków jest planowana na 4 i 5 czerwca 2022 roku. Właśnie ruszyły zgłoszenia do udziału w smoczej paradzie.

Smocze inspiracje

Teatr Groteska zachęca, by przy tworzeniu postaci smoków szukać inspiracji w elementach herbów miast, kamiennych płaskorzeźbach, fragmentach rękopisów, elementach architektury i obrazach.

Bo to właśnie „Smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich” są motywem przewodnim nadchodzącego wydarzenia.

– W tym roku postanowiliśmy szukać smoczych inspiracji w miastach, zamkach i innych zakamarkach Polski. Smoczych inspiracji w tych miejscach jest naprawdę dużo, o czym nie zdajemy sobie sprawy na co dzień. Smoczy świat jest blisko nas od wieków, a te motywy występowały z różnym natężeniem w herbach miast czy literaturze – opowiada Weltschek.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wielka Parada Smoków powróci w czerwcu

Źródło:

Love Kraków.pl

Link do źródła