EN

29.07.2021, 14:23 Wersja do druku

Kraków. Wianki w sierpniu w parku Jordana

Inne aktualności

Tegoroczne lato krakowianie pożegnają nietypowa w sierpniu w parku Jordana odbędą się muzyczne Wianki. Na scenie pojawi się plejada gwiazd, m.in. Beata i Bajm, duet Karaś/Rogucki oraz Smolik//Kev Fox. Koncerty Wianki: Święto Muzyki oraz Wianki: Debiuty odbędą się 13 oraz 27 sierpnia. Pisze Anna Piątkowska w Dzienniku Polskim.

6 sierpnia w parku Jordana ruszy Kraków Culture Summer, wydarzenia potrwają do 29 sierpnia. W programie koncerty, spektakle, debaty, m.in. Wianki. Pierwszy festiwalowy weekend (6-8 sierpnia) otwierają dwa koncerty w ramach Summer Jazz Festiwal: Old Metropolitan Band oraz Hot Swing Band. Na małej scenie krakowianie zobaczą również spektakl Teatru im. Juliusza Słowackiego pt. „Turnus mija, a ja niczyja" w reż. C. Tomaszewskiego.

Tegoroczne Wianki odbędą się w dwóch odsłonach. Pierwsze koncerty rozbrzmiewać będą w parku przy al. 3 Maja 13 sierpnia. Na scenie debiutów zagrają lokalni artyści, koncert rozpocznie godzinny występ Atlantyda La5erxZuza Baum (godz. 17.00), podczas którego artyści zaprezentują autorskie kompozycje. Rapująca i śpiewająca frontmanka, elektryzujące, loopowane partie fletów i saksofonu oraz synthowa wibracja to charakterystyczne elementy ich muzyki. Tego samego dnia na scenie w parku Jordana zagrają Rycerzyki, zespół tworzący melodyjną, melancholijno-ekstatyczną muzykę wpisującą się luźno w nurt alternatywnego popu i nawiązującą do klimatu lat 80., oraz the Afronauts łączący to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wianki w sierpniu w parku Jordana. Znamy listę artystów

Źródło:

Dziennik Polski nr 174

Wątki tematyczne