EN
11.01.2022, 11:18 Wersja do druku

Kraków. W sobotę 153. urodziny Wyspiańskiego, instytucje kultury świętują

Inne aktualności

Tańsze wejściówki do Muzeum Wyspiańskiego, spotkania z artystami oraz gala finałowa stypendium Wyspiańskiego - tak w sobotę krakowskie instytucje kultury uczczą 153. urodziny Stanisława Wyspiańskiego.

Z początkiem grudnia ubiegłego roku przy placu Sikorskiego 6 otwarte zostało Muzeum Wyspiańskiego. Na trzech poziomach dawnego budynku Europeum prezentowanych jest obecnie 200 prac artysty. W głównej mierze są to dzieła plastyczne, ale w muzeum znalazły się także projekty i wyroby rzemiosła artystycznego, pamiątki osobiste, rękopisy i fotografie.

- To unikalny moment, żeby zobaczyć Wyspiańskiego w sposób kameralny, osobisty, intymny – mówił podczas otwarcia muzeum jego dyrektor Andrzej Szczerski. - Możemy zobaczyć z bliska, jak powstawały najsłynniejsze projekty, w jaki sposób artysta tworzył prace graficzne i projektowe. Zobaczymy tu też Wyspiańskiego - artystę wnętrza.

Z okazji urodzin artysty w dniach 14 -16 stycznia bilety do Muzeum Stanisława Wyspiańskiego dostępne będą w promocyjnej cenie 5 zł. Tańsze bilety można kupić w kasie oddziału lub na stronie internetowej na trzy dni przed datą zwiedzania.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W sobotę 153. urodziny Wyspiańskiego. Tak świętuje Kraków

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła