EN

22.09.2022, 16:50 Wersja do druku

Kraków. „The Humans” - ekranizacja dramatu Stephena Karama w Kinie Pod Baranami

Kino Pod Baranami zaprasza na specjalny pokaz filmu The Humans - portretu amerykańskiej rodziny, stworzonego przez Stephena Karama, który przeniósł na ekran sztukę teatralną swojego autorstwa. W obsadzie tego poruszającego komediodramatu znaleźli się m.in. Amy Schumer, Richard Jenkins, Steven Yeun i Beanie Feldstein.

mat. organizatora

Inne aktualności

The Humans to emocjonalny rollercoaster zamknięty w czterech ścianach mieszkania w nowojorskim Chinatown. Jego scenariusz powstał na podstawie sztuki o tym samym tytule, nagrodzonej prestiżową nagrodą Tony. Autorem spektaklu oraz scenarzystą i reżyserem filmu The Humans jest nominowany do Pulitzera Stephen Karam.

W tym błyskotliwym komediodramacie o rodzinnym spotkaniu, podczas którego wszelkie tajemnice, napięcia i niesnaski osiągają temperaturę wrzenia, występują: Amy Schumer (Wykolejona, Jestem taka piękna!), Richard Jenkins (Spotkanie, Kształt wody), Steven Yeun (Płomienie, Minari)i Beanie Feldstein (Lady Bird, Szkoła melanżu). O zdjęcia do filmu zadbał operator Lol Crawley (Vox Lux, Tajemniczy ogród), w pomysłowy sposób ogrywający zamkniętą przestrzeń, kumulującą liczne problemy bohaterów.

Film The Humans od kultowego studia A24, nie trafi do szerokiej dystrybucji w Polsce. Będzie go można zobaczyć jedynie na pokazach specjalnych w wybranych kinach - w tym w Kinie Pod Baranami 26 września.

BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)

O FILMIE:
THE HUMANS | THE HUMANS
reż. Stephen Karam, USA 2021, 108’
Film Independent 2022 - nominacja: Independent Spirit - Najlepsze zdjęcia (Lol Crawley)
Nowe Horyzonty 2022 - nominacja: Sekcja mBank Pokazy Galowe - Udział w sekcji (Stephen Karam)
MFF w Toronto 2021 - nominacja: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations') - Udział w sekcji (Stephen Karam)

Gdy trzy pokolenia Blake’ów spotkają się przy jednym stole, właściwie nic nie idzie zgodnie z planem. Święto Dziękczynienia, które wspólnie spędzają w nowojorskim mieszkaniu, staje się okazją do złośliwych żartów i wbijania celnie bolesnych szpilek, budzących dawne niesnaski. Gdy z każdym kolejnym daniem atmosfera przy stole gęstnieje, a cięte riposty Blake’ów trafiają w coraz bardziej czułe miejsca, jeden z członków rodziny decyduje się na szczere wyznanie…

THE HUMANS (reż. Stephen Karam)
pokaz specjalny
poniedziałek, 26 września 2022, godz. 18.30

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne