EN

23.10.2020, 16:30 Wersja do druku

Kraków. Specjalny koncert Natalii Kukulskiej na YouTube

Inne aktualności

Dzisiaj wieczorem o godz. 19 na kanale YouTube piosenkarki Natalii Kukulskiej odbędzie się premiera jej koncertu w Filharmonii Szczecińskiej, podczas którego wykona wokalne wersje wybranych utworów Fryderyka Chopina z płyty "Czułe struny" - pisze Paweł Gzyl w Dzienniku Polskim.

Piękne wnętrze Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, ponad 60-osobowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą pięciu dyrygentów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Jana Smoczyńskiego, Pawła Tomaszewskiego i Adama Sztaby, a pośród nich Natalia Kukulska. Wokalistka, która porusza "Czułe struny" i ponownie rozkochuje Polskę w muzyce Fryderyka Chopina.

Dotykanie pomnikowej twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora bywa ryzykowne. Jak jednak pokazały ostatnie miesiące - publiczność tęskni za wartościową muzyką, pełną wrażliwości i szlachetnych dźwięków. Album "Czułe struny", na którym znalazły się wybrane dzieła Fryderyka Chopina opracowane w formie utworów symfonicznych przez pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów, już na etapie przedsprzedaży trafił na szczyt zestawienia bestsellerów Empiku, aby później rozgościć się w czołówce Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Natalia Kukulska zamienia kompozycje Chopina w piosenki. Specjalny koncert wokalistki dziś wieczorem w YouTube

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Paweł Gzyl

Data publikacji oryginału:

23.10.2020

Wątki tematyczne