EN

23.10.2020, 10:39 Wersja do druku

Jak zostać aktorem? Opowiada dyrektor Studium Wokalno-Aktorskiego

Uczelnia, która od ponad 54 lat kształci kadrę aktorską w naszym kraju. Studium Wokalno-Aktorskie. Miejsce, gdzie śpiew, taniec i aktorstwo idą w parze. Porozmawialiśmy z Markiem Kaczanowskim, obecnym dyrektorem studium o kształceniu w gdyńskiej szkole artystycznej.

Aktorstwo jest marzeniem wielu młodych ludzi, którzy pragną swoją przyszłość związać właśnie z tym zawodem. Absolwenci wychodzący spod skrzydeł pedagogów ze studium przy Teatrze Muzycznym, posiadają nie tylko warsztat aktorski, ale jednocześnie wokalny oraz taneczny. Jeszcze jako słuchacze wielokrotnie wchodzą na scenę Teatru Muzycznego, gdzie biorą udział w spektaklach repertuarowych TM.

Przez lata swojego funkcjonowania uczelnia wykształciła wielu absolwentów. Niektórych z nich możemy oglądać nie tylko na scenach teatrów muzycznych, ale również na deskach teatrów dramatycznych w całej Polsce. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o Studium Baduszkowej, porozmawialiśmy z obecnym jego dyrektorem - panem Markiem Kaczanowskim, który opowiedział nam o tym jakie kryteria trzeba spełnić, by stać się zawodowym aktorem i jak pandemia wpłynęła na nauczanie w szkole.
Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wiadomości Jak zostać aktorem? Opowiada dyrektor Studium Wokalno-Aktorskiego

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

Mateusz Groen

Wątki tematyczne