EN

14.01.2025, 13:42 Wersja do druku

Tarnów. Janusz Chabior gościem Łukasza Maciejewskiego

17 stycznia Janusz Chabior będzie pierwszym bohaterem cyklu „Goście Łukasza Maciejewskiego” w 2025 roku. Spotkanie w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. 

mat. organizatora

Druga filmowa odsłona największego polskiego hitu ostatnich lat. Na ekrany kin powróci profesor Ambroży Kleks, Ada Niezgódka i Albert. Pojawi się też kluczowa nowy bohater – Filip Golarz – w tej roli charyzmatyczny Janusz Chabior. Jedna z najbarwniejszych, najbardziej lubianych i cenionych postaci polskiego kina, teatru i telewizji.
17 stycznia Janusz Chabior będzie pierwszym bohaterem cyklu „Goście Łukasza Maciejewskiego” w 2025 roku.
Plan wieczoru:godz. 18:00 – seans filmu „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”
ok. godz. 19:50 – rozmowa Łukasza Maciejewskiego z Januszem Chabiorem

Pierwsza część „Akademii Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego okazała się rekordowym kinowym sukcesem – w Polsce obejrzało ją ponad 2,9 miliona widzów, a dzięki dystrybucji streamingowej trafiła do widzów w ponad 190 krajach i kilkudziesięciu grup językowych na całym świecie. Teraz świat nieograniczonej wyobraźni wraca w jeszcze bardziej emocjonującej odsłonie!„Kleks i wynalazek Filipa Golarza” to wyjątkowa podróż do świata wyobraźni, gdzie każde zdobyte doświadczenie i umiejętność mogą stanowić broń w walce z nadchodzącym złem. Tym razem Profesor Kleks jest zmuszony do powrotu do rzeczywistości i skonfrontowania się z technologią, która zagraża marzeniom dzieci, podczas gdy w Akademii jego miejsce czasowo zajmuje wierny ptak Mateusz. Historia pełna jest niezwykłych pytań: czy miłość Ady Niezgódki do robota Alberta może przywrócić mu ludzkie serce? Czy wynalazek Filipa Golarza – kuszący dzieci wizją życia bez wyobraźni – na zawsze zmieni ich sposób myślenia? I czy fantazja ma jeszcze siłę, by pokonać nowoczesną technologię? Zapraszamy do świata, w którym magia i technologia ścierają się, by pokazać, że wyobraźnia jest najpotężniejszą mocą.

O filmie: Po letniej przerwie Ada Niezgódka wraca do Akademii, żeby rozwikłać tajemnicę pochodzenia swojego przyjaciela – Alberta. W tym samym czasie profesor Kleks wyrusza do świata realnego, żeby odnaleźć przyjaciela sprzed lat. Okazuje się, że oba te tropy prowadzą do dawnego absolwenta Akademii – Filipa zwanego Golarzem…

Chabior opowiada: "Trochę czekałem, ale w końcu w trylogii „Akademia Pana Kleksa” pojawia się w pełnym wymiarze postać Filipa Golarza, którą miałem przyjemność zagrać. Filip powraca, żeby zemścić się za odrzuconą miłość i poniżenie, którego doświadczył w Akademii. Czy uda mu się zniszczyć Akademię? Ja wiem, co się wydarzy, a widzowie musza poczekać do 3 stycznia i oficjalnej premiery.”

Reżyser Maciej Kawulski dodaje: "Jeżeli pierwsza część „Akademii Pana Kleksa” rozpaliła dziecięcą wyobraźnię, to druga nie tylko zaświeci jeszcze mocniej, ale i pokaże kompletnie nowe furtki do przestrzeni, które dotychczas były zamknięte nawet dla dorosłych. Czy można kochać robota? Czy tworząc go, można pozostać obojętnym na jego ludzki pierwiastek? Każdy z nas raz na jakiś czas musi opuścić swoją strefę komfortu i udać się do świata realnego. Cała sztuka polega na tym, aby to świat realny stał się strefą komfortu." 

Źródło:

kultura.tarnow.pl
Link do źródła