EN

2.09.2020, 15:52 Wersja do druku

Kraków. "Ślepcy " Teatru KTO - Premiera online

fot. Dorota Czarnecka

Inne aktualności

Szanowni Państwo,

Kiedy ponad rok temu układałem program 33. ULICY, którego motywem przewodnim miały być „dziwne zdarzenia”, nie przypuszczałem, że z początkiem 2020 roku świat zweryfikuje nasze pojęcie o dziwności zdarzeń, które wokół nas.

Rzeczywistość zmieniła pierwotne plany. Festiwal przeniesiony został z tradycyjnego lipcowego terminu na pierwszy weekend września. Zmienił się również kontekst „dziwnych zdarzeń” i wymusił korektę programu wynikającą z nowego spojrzenia na nas samych i na sens obecności sztuki w naszym życiu, jej ekspresji w przestrzeni publicznej. Kryzysy powodują odkrywanie siebie na nowo.

Dżuma polega na zaczynaniu od nowa – pisał Albert Camus.

Mając w pamięci przenikliwą ciszę opustoszałych placów i ulic miasta, niepokój towarzyszący spotkaniu drugiego człowieka, spróbujemy na nowo zdefiniować sens teatru w otwartej przestrzeni miejskiej.

Chcemy, aby 33. ULICA dostarczyła widzom nie tylko wzruszeń, ale również uprzytomniła jak ważny jest żywy kontakt aktora z widzem, człowieka z drugim człowiekiem.

Jednocześnie zapraszam na premierowe w historii naszego festiwalu wydarzenie online - spektakl ŚLEPCY Teatru KTO.

Na przekór ograniczeniom chcemy zbudowć bezpieczną wielką widownię bez granic! Dzisiaj jest to możliwe wyłącznie dzięki potędze internetu.

Jest to zapewne najważniejszy mariaż świata sztuki ze światem technologii naszych czasów, niezbędny dla rozwijania (podtrzymania) żywego dialog między artystami, widzami i organizatorami.

Bądźcie Państwo z nami na krakowskim Rynku i w internecie (na całym świecie) już w najbliższą sobotę o 19.30!

Jerzy Zoń

Dyrektor artystyczny

33.ULICA Festiwal Teatrów Ulicznych

Transmisja na You Tube

Źródło:

Materiał nadesłany