EN

17.12.2021, 12:49 Wersja do druku

Kraków. Powtórka z Sacrum Profanum, online

Inne aktualności

Sacrum Profanum nie daje o sobie zapomnieć. Przed krakowską publicznością "Bad Acid" - ostatni koncert z cyklu Post Scriptum w wykonaniu Spółdzielni Muzycznej contemporary ensemble pod batutą Lilianny Krych. To jeszcze nic - na platformie PLAY KRAKÓW przez cały czas można bezpłatnie oglądać trzy tegoroczne koncerty.

Motywem przewodnim zakończonej w październiku 19. edycji Sacrum Profanum była „Dojrzałość". Organizatorzy festiwalu z KBF-u postanowili nie rozstawać się tak szybko z miłośnikami muzyki współczesnej i kontynuować tegoroczną odsłonę w ramach nowego cyklu „Post Scriptum". Pomysł zrodził się w ubiegłym roku, który był dla organizatorów festiwali i innych imprez wyjątkowo wymagający. - Organizując przed rokiem festiwal w sieci, kompletnie przemodelowaliśmy jego format. Wówczas rozłożyliśmy Sacrum Profanum na sześć tygodni, tworząc swoiście utopijną wersję slow festiwalu. Próbujemy w tym roku przeszczepić tę ideę, dopisać ciąg dalszy do festiwalu w formie minicyklu koncertów, w którym bierzemy na celownik tylko ważne utwory niekwestionowanych, znanych, najważniejszych kompozytorek i kompozytorów naszych czasów. Chcemy uzupełniać luki repertuarowe – podkreśla Krzysztof Pietraszewski, kurator Sacrum Profanum.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Powtórka z Sacrum Profanum: koncert "Bad Acid"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne