EN
4.12.2021, 13:17 Wersja do druku

Kraków. Powtórka z Sacrum Profanum. Koncerty dostępne na platformie Play Kraków

Inne aktualności

Sacrum Profanum nie daje o sobie zapomnieć. I całe szczęście, bo tegoroczne koncerty zaprezentowane w myśl hasła "Dojrzałość", cieszyły się dużym powodzeniem krakowskiej publiczności. Dzięki platformie Play Kraków mogą oglądać je widzowie z całej Polski. Wszystkie materiały są dostępne bezpłatnie. Pisze Marta Gruszecka w Gazecie Wyborczej - Kraków.

Motywem przewodnim zakończonej w październiku 19. edycji Sacrum Profanum była „Dojrzałość". W ramach festiwalu odbyło się osiem koncertów - trzy z nich właśnie trafiły na krakowskiego Netflixa, czyli platformę Play Kraków. Pierwszy, inspirowany twórczością Krzysztofa Kieślowskiego „Trzy kolory", miał miejsce w Teatrze Łaźnia Nowa i zainaugurował festiwal.

- Impulsem do przygotowania tego programu była seria kompozycji stworzonych przez japońsko-koreańską artystkę Ryoko Akamę, które z kolei zostały zainspirowane zbiorami archiwum fotografii Kieślowskiego w Sokołowsku. Drugą kluczową osobą dla projektu był Jim O’Rourk - geniusz alternatywy, gitarzysta, producent, kompozytor, którego doświadczeniami muzycznymi można by obdzielić tuzin adeptów tej sztuki - mówi Łukasz Lembas z Krakowskiego Biura Festiwalowego. Utwory obojga twórców zostały zestawione m.in. z fragmentem słynnego „Kwartetu na koniec czasu" Oliviera Messiaena czy utworem „All English Music Is Greensleeves" Mai Verlaak.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Powtórka z Sacrum Profanum. Koncerty dostępne na platformie Play Kraków

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Gruszecka

Data publikacji oryginału:

04.12.2021 08:45

Wątki tematyczne