EN

1.10.2020, 08:30 Wersja do druku

Kraków. Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora do zwiedzania wirtualnego

Inne aktualności

Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora funkcjonująca pod skrzydłami Cricoteki otwiera się na świat. Za pośrednictwem sieci obejrzymy rysunki, przedmioty osobiste, meble i pamiątki z podróży najsłynniejszego reformatora teatru - pisze Marta Gruszecka w Gazecie Wyborczej - Kraków.

Ostatnie lata życia Tadeusz Kantor spędził w niewielkiej pracowni w Krakowie. Tutaj, przy ulicy Siennej 7/9, mieszkał, tworzył i spotykał się z ludźmi. Do mieszkania przy Rynku Głównym wprowadził się na początku lipca 1987 roku i mieszkał aż do śmierci, czyli 8 grudnia 1990 roku. Stąd wszędzie miał blisko, zwłaszcza do znajdującej się nieopodal, bo na Kanoniczej, siedziby Teatru Cricot 2.

Zajrzeć do szuflad i zakamarków mieszkania

– Pracownia wygląda jak przed laty, w chwili kiedy Tadeusz Kantor opuścił ją na zawsze. Zachowały się w niej pisma, rysunki, przedmioty osobiste, meble, pamiątki z podróży. Przylega do niej galeria stworzona według koncepcji samego Kantora, gdzie organizujemy wystawy czasowe – mówi Magdalena Goszczyńska z Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka”.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pokoik przy Siennej 7/9. Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.