EN
8.02.2022, 08:56 Wersja do druku

Kraków. Będzie konkurs na dyrektora Opery Krakowskiej

Inne aktualności

W sierpniu dobiegnie końca kadencja obecnego dyrektora Opery Krakowskiej Bogusława Nowaka. Urząd Marszałkowski podał już informację o zamiarze ogłoszenia konkursu na to stanowisko.

16 lutego rozpocznie się postępowanie konkursowe na stanowisko dyrektora Opery w Krakowie. Bogusław Nowak kieruje instytucją nieprzerwanie od 25 września 2007 roku, wcześniej zajmował to stanowisko przez trzy lata, między rokiem 2001 a 2004. Jego kadencja skończy się 31 sierpnia 2022 roku.

Zarząd Województwa Małopolskiego informuje, że zamierza ogłosić konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Opery Krakowskiej w Krakowie. Przewidywany termin zakończenia postępowania konkursowego planuje się do dnia 25 lipca 2022 roku - podał w biuletynie Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Bogusław Nowak ukończył studia na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Początkowo pracował w Teatrze Starym w Krakowie i Radiu Kraków. W roku 1995 został prezesem zarządu Radia Kraków, funkcję tę sprawował do roku 2000. Od 2004 do 2007 roku był dyrektorem krakowskiego oddziału TVP. Następnie objął stanowisko dyrektora Opery.

Jego kadencję wyznaczały ważne dla rozwoju instytucji wydarzenia, z których fundamentalne to ukończenie budowy i otwarcie nowego gmachu Opery przy ul. Lubicz w 2008 roku. Rozwinął formułę i poszerzył program Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej o stałe pozycje – koncert „Arie oper świata” i międzynarodową galę baletową „Grand pas…!” prezentowane rokrocznie na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu, które sam inscenizuje. Jest pomysłodawcą, organizatorem i reżyserem koncertów noworocznych i karnawałowych, twórcą inscenizacji plenerowych - wymienia Opera Krakowska.

Tytuł oryginalny

Będzie konkurs na dyrektora Opery Krakowskiej

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Julia Kalęba