EN

2.09.2020, 09:00 Wersja do druku

Kraj „Wszyscy moi synowie” – poruszający spektakl z Sally Field i i Billem Pullmanem w Multikinie

Inne aktualności

Teatr powrócił do Multikina! Już 8 września o godz. 19:00 w wybranych kinach sieci będzie można zobaczyć niezwykle poruszający spektakl w gwiazdorskiej obsadzie. „Wszyscy moi synowie” to opowieść o cenie amerykańskiego snu, skrywanych sekretach i skomplikowanych relacjach rodzinnych. W rolach głównych Sally Field („Stalowe magnolie”, „Forrest Gump”, „Pani Doubtfire”, „Lincoln”) i Bill Pullman („Dzień niepodległości”, nagrodzona w Gdyni „Ukryta gra”). Przedstawienie zostanie zaprezentowane w ramach projektu MultiCulture Britain.

Spektakl „Wszyscy moi synowie” powstał na podstawie sztuki amerykańskiego dramaturga Arthura Millera – autora m. in. dramatu „Śmierć komiwojażera” (za ten tekst otrzymał nagrodę Pulitzera) i „Czarownic z Salem”. Miller oparł tekst na prawdziwych wydarzeniach. W latach 40. XX wieku na jaw wyszły zaniedbania i malwersacje w jednej z amerykańskich firm produkujących silniki lotnicze przeznaczone do celów wojskowych. W wyniku nielegalnych działań do amerykańskiej armii trafił wadliwy sprzęt. Trzech oficerów lotnictwa zostało skazanych i zwolnionych ze służby.

To właśnie zaczerpnięte z tej sprawy wątki Miller połączył z inspiracjami Ibsenowskimi. Z jednej z najbardziej znanych sztuk Henryka Ibsena – „Dzika kaczka” – amerykański dramaturg zaczerpnął motyw dwóch partnerów biznesowych, z których tylko jeden ponosi konsekwencje nielegalnych i nieetycznych działań firmy; pożyczył również ideę moralnej doskonałości bohatera jako źródła jego problemów.

Amerykańskie małżeństwo Kellerów poznajemy w 1947 roku. Zbudowali dom, wychowali dwóch synów i prowadzą dobrze prosperujący biznes. Spokojne życie Joego i Kate zacznie się jednak powoli rozpadać, gdy na ich drodze pojawi się tajemnicza postać z przeszłości. Na jaw wyjdzie ukrywana przez lata prawda, cena amerykańskiego snu okaże się dla bohaterów za wysoka.

W obsadzie wyreżyserowanego przez Jeremy’ego Herrina (NT Live: „This House”, „People”, „Places&Things”) spektaklu oprócz Sally Field i Billa Pullmana znaleźli się również, znana z roli królowej Wiktorii w serialu BBC „Victoria”, Jenna Coleman oraz, uwielbiany za rolę Merlina w młodzieżowej produkcji tej samej stacji pt. „Merlin”, Colin Morgan.

Na spektakl „Wszyscy moi synowie” zapraszamy już we wtorek, 8 września o godz. 19:00 do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Bilety do nabycia kasach kin i na www.multikino.pl.

W sprzedaży dostępne są także bilety na kolejne spektakle. Jeszcze we wrześniu „Wszystko o Ewie” z Gillian Anderson („Z archiwum X”, „Sex Education”) w roli tytułowej (17 września) i „Sen nocy letniej” z Gwendoline Christie, znaną z roli Brienne z Tarthu w serialu „Gra o tron” (22 września); w październiku m.in. „Fleabag. Szmata”z Phoebe Waller-Bridge – spektakl, który stał się pierwowzorem kultowego serialu (8 października).

Wszystkie wymienione spektakle zostaną zaprezentowane w ramach projektu MultiCulture Britain: wspólnego przedsięwzięcia British Council i Multikina, w ramach którego na ekranach kin sieci można oglądać najciekawsze brytyjskie spektakle i koncerty.

Patronami medialnymi spektakli teatralnych w Multikinie są: ZWIERCIADŁO, SENS, e-teatr.pl, TerazTeatr.pl.

Szczegóły na www.multikino.pl.

***

Projekt MultiCulture Britain to kontynuacja strategicznej współpracy pomiędzy British Council i Multikinem, w ramach której od kilku lat na ekranach kin w całej Polsce prezentowane są transmisje najciekawszych spektakli z teatrów brytyjskich. W projekcie MultiCulture Britain British Council i Multikino promują ciekawe zjawiska w kulturze i sztuce z Wielkiej Brytanii w obszarze filmu, teatru, wystaw i koncertów. W Cyklu prezentowane są zjawiska artystyczne o brytyjskim rodowodzie, eksponujące złożoność kultury Wielkiej Brytanii, w obrębie której współistnieją różnorodne postawy i przekonania, a miejsce dla siebie znajdują zróżnicowane formuły artystycznego wyrazu. Przedsięwzięciu przyświeca idea promowania tolerancji, różnorodności oraz równych praw, jak również przeświadczenie, że fuzja różnych kultur w obrębie społeczeństwa, gdzie jedna kultura inspiruje się innymi, prowadzi do jej wzbogacenia o nowe, kreatywne, elementy i wartości.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne