EN

22.04.2021, 08:23 Wersja do druku

Kraj. Otwarcie instytucji kultury prawdopodobnie po majowym weekendzie

Inne aktualności

Instytucje kultury zostaną najprawdopodobniej otworzone po majowym weekendzie, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Priorytetem ma być też umożliwienie uprawiania sportu na obiektach sportowych.

"Po weekendzie majowym najprawdopodobniej otworzymy instytucje kultury, bo to jest miejsce, które wydaje się bezpieczne zgodnie z badaniami, które analizujemy. I pod tym względem to będą na pewno jedne z pierwszych ruchów, które będziemy wykonywali" - powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Poinformował, że rozmawiał na ten temat z wicepremierem, ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrem Glińskim.

"Mamy pewną zgodę, jaka będzie sekwencja przywracania obostrzeń. Oczywiście, sport przywracany na otwartym powietrzu, ale też powoli na obiektach sportowych będzie na pewno jednym z priorytetów" - dodał.

Dzisiaj minister zdrowia poinformował, że dotychczasowe obostrzenia zostają utrzymane na kolejny tydzień w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. W pozostałych województwach od 26 IV będzie możliwe przejście na naukę hybrydową dla uczniów klas 1-3 oraz otwarcie salonów urody, fryzjerskich i kosmetycznych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Niedzielski: Otwarcie instytucji kultury - prawdopodobnie po majowym weekendzie

Źródło:

wyborcza.biz
Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.
Autor:

ISBNews

Data publikacji oryginału:

21.04.2021 17:00

Wątki tematyczne