EN

19.01.2022, 12:07 Wersja do druku

Kołobrzeg. Kulturalne plany w Regionlnym Centrum Kultury

Inne aktualności

Wystąpią bracia Waglewscy, także zespół Muchy, ale i młodzi, utytułowani, polscy pianiści czy Baltic Neopolis Orchestra. Regionlne Centrum Kultury w Kołobrzegu prezentuje kulturalną ofertę na pierwszy kwartał tego roku.

Będzie dość różnorodnie, bo w kalendarzu, który prezentowała wczoraj prezydent Anna Mieczkowska i dyrektor RCK Tadeusz Kielar, znaleźliśmy trochę muzyki alternatywnej, kilka koncertów klasycznych z walentynkową porcją popularnych arii operowych i operetkowych włącznie.

Będzie też dobre kino i co ważne, cztery spektakle, w tym trzy w wykonaniu aktorów koszalińskiego Bałtyckiego Teatru Dramatycznego, w reżyserii Pawła Szkotaka, założyciela poznańskiego Teatru Biuro Podróży, a później dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu. Pod jego okiem, aktorzy wystawią spektakl pt. "Seksapil", który zobaczymy 11 lutego. Wcześniej, bo już w najbliższą sobotę, koszalińska ekipa wystawi w RCK sztukę „Kochane pieniążki", kryminalną farsę Raya Cooneya. W międzyczasie, 28 stycznia - „Klimakteriurn...  i już", czyli kolejna porcja humoru sygnowanego przez Elżbietę Jodłowską i jej towarzyszki. BTD zagości w Kołobrzegu także 20 marca i wystawi wtedy „Lokomotywę. Nie dla dzieci".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Klasycznie i alternatywnie, z humorem i na poważnie

Źródło:

Głos Koszaliński Nr 14