EN

24.10.2020, 12:07 Wersja do druku

Katowice. Teatr Śląski przygotował bezpłatną interaktywną grę teatralną

Inne aktualności

Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach udostępnił w sobotę bezpłatną interaktywną grę teatralną pt. „Sztuczka”. To opowieść o tajemniczej kobiecie, Małgorzacie.

Z urywków dostępnych informacji, zdjęć i zapisków grający tworzy obraz tego, kim była naprawdę i co łączyło ją z teatrem i postaciami, które poznajemy podczas oglądania nagrań. Każdy gracz idzie przez opowieść własną ścieżką. Od indywidualnych wyborów zależy późniejsza interpretacja wydarzeń.

- Jest tam mnóstwo informacji, ciekawostek i wiele źródeł, z których można dowiedzieć się więcej lub po prostu zobaczyć, jak wygląda teatr od środka, jakimi dziełami sztuki mogą pochwalić się polskie galerie i muzea online i co mają do powiedzenia ludzie związani z tą dziedziną. Do udziału w grze zostali zaangażowani m.in. aktorzy Teatru Śląskiego oraz pracownicy katowickiej sceny – powiedziała rzeczniczka Teatru Śląskiego Aleksandra Czapla-Oslislo.

- To miał być nasz prezent na 113. urodziny teatru, ale chwilowo nie możemy ogłosić tego ze sceny – dodała. Teatr Śląski w tym tygodniu zawiesił działalność artystyczną do końca miesiąca z powodu dwóch potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w jego zespole.

"Sztuczka" jest dostępna pod adresem: grateatralna.pl. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Gumułka

Wątki tematyczne