EN
20.12.2021, 16:07 Wersja do druku

Katowice. Łukasz Misztal laureatem Nagrody Scenograficznej im. Jerzego Moskala 2021

16 grudnia 2021 w Muzeum Śląskim w Katowicach Jury Konkursu o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala w składzie: dr Mariusz Napierała, dr hab. Dorota Ogonowska, prof. Jacek Rykała, Jerzy Murawski wspólnie z dr Barbarą Zawadą reprezentujący Sekcję Scenografów ZASP, Agnieszka Kołodziej Adamczuk reprezentująca Muzeum Śląskie w Katowicach podjęło decyzje o przyznaniu Nagrody Scenograficznej im. Jerzego Moskala 2021 oraz I i II Wyróżnienia. Laureatami zostali studenci oraz absolwenci Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

fragment pracy "Zagubiona autostrada" Łukasza Misztala

Inne aktualności

Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2021 otrzymał Łukasz Misztal

za Projekt scenografii, kostiumów i reżyserii światła do opery Zagubiona autostrada Olgi Neuwirth i Elfriede Jelinek zrealizowany jako dyplom magisterski w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Scenografii, Katedra Projektowania Scenografii Teatralnej i Operowej, Pracownia Projektowania Scenografii Teatralnej i Operowej, promotor: prof. Paweł Dobrzycki.

I Wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala otrzymała Anna Maria Macugowska

za Projekt scenografii i kostiumów do filmu fabularnego opartego na powieści Księga rzeczy utraconych zrealizowany jako dyplom magisterski w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Scenografii, Katedra Projektowania Scenografii Filmowej i Telewizyjnej, Pracownia Projektowania Kostiumu Filmowego, promotor: dr Jagna Janicka.

II Wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala 2021 otrzymał Mateusz Karolczuk

za Projekt kostiumów i scenografii do opery Semiramida zrealizowany jako praca licencjacka w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Scenografii, Katedra Projektowania Scenografii Teatralnej i Operowej, Pracownia Projektowania Kostiumu, promotor: prof. Dorota Kołodyńska, asystent: mgr Aleksandra Reda.

Konkursowi towarzyszy wystawa Wymiary Scenografii 2021, która odbywa się w Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach do 6 stycznia 2022 r. Ekspozycja prezentuje 14 prac nominowanych do nagrody. Kuratorem wystawy jest Agnieszka Kołodziej-Adamczuk.

Źródło:

Materiał nadesłany

Link do źródła

Ludzie