13.10.2021, 16:40 Wersja do druku

Jelenia Góra. Aktorka Zuzanna Łuczak czytała dzieciom

Inne aktualności

W jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza zainaugurowano akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych, w ramach VII edycji “Noc Bibliotek” pod hasłem “Czytanie wzmacnia”. Gościem specjalnym wydarzenia była aktorka Zdrojowego Teatru Animacji - Zuzanna Łuczak.

Tegoroczna edycja „Nocy Bibliotek” ze względu na pandemię, w „Siódemce” odbyła się w wąskim gronie. Zuzanna Łuczak przeczytała holenderską baśń pt. “Biały wróbel”, którą można znaleźć w książce Joanny Laskowskiej „Europa pełna baśni”. Baśni słuchała niewielka grupa uczestników z klas pierwszych, która zdecydowała się wybrać się do szkoły na wieczorne wydarzenie.

- Być tutaj to dla mnie duża przyjemność. To dla mnie ogromne ważne, bo czytelnictwo dzieci jest naszą przyszłością. Wspieram to całym sercem - mówi Zuzanna Łuczak.

Jako główna bohaterka widowisk Zdrojowego Teatru Animacji, Zuzanna Łuczak stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych jeleniogórskich aktorek wśród najmłodszych widzów. Zyskała sympatię dzięki roli wesołego i pełnego radości życia kota w inscenizacji “Kot w butach” Jana Brzechwy w reż. Bogdana Nauki, kreacji sympatycznej królewny Sosenki w przedstawieniu “Królewna z drewna” Waldemara Wolańskiego oraz postaci wzbudzającej zaufanie królewny Alicji w spektaklu “Cień bestii” autorstwa Magdy Żarneckiej i Przemysława Jaszczaka w reż. Przemysława Jaszczaka.

- Bajki pomagają nam dzieci wychowywać, a dzieciom pomagają zrozumieć świat. Są tam różne morały, uczą nas co jest dobre, a co złe. Są czasem tacy młodzi ludzie, którzy nie wiedzą co jest dobre, a co złe, bo widocznie im nikt nie czyta bajek – wyjaśnia Zuzanna Łuczak.

Tytuł oryginalny

Aktorka Zuzanna Łuczak czytała dzieciom w SP7

Źródło:

www.jelonka.com
Link do źródła

Autor:

Manu

Wątki tematyczne