Inne aktualności
- Warszawa. Historyczny układ urbanistyczny placu Teatralnego wpisany do rejestru zabytków 21.11.2024 17:22
- Warszawa. Trwa Przegląd spektakli VOD w Teatrze Powszechnym 21.11.2024 17:12
- Warszawa. Premiera w Teal House: „Mahamaya Electronic Devices” 21.11.2024 17:01
- Warszawa. Wirtualna wystawa „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” 21.11.2024 16:45
- Sopot. Czytanie „Cały Twój” Agaty Olszewskiej w reżyserii Piotra Pacześniaka 21.11.2024 16:34
- Warszawa. Premiera „Pułapki na myszy” w Teatrze Ateneum – w sobotę 21.11.2024 15:36
- Warszawa. „W 80 lat dookoła Syreny” – kalendarz jubileuszowy na rok 2025 21.11.2024 15:25
- Warszawa. MKiDN: Agnieszka Stułka p.o. dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa 21.11.2024 14:37
- Gdańsk. Rezydencja na Solo vol. 2. Spektakle taneczne w Żaku 21.11.2024 14:28
- Poznań. Prześluga wg Ratajczaka. Prapremiera „Baśni dla wkur...onych” w Teatrze Nowym 21.11.2024 14:01
- Warszawa. Przedświąteczne plany Teatru Baj 21.11.2024 13:31
- Warszawa. „Dwaj Panowie S.” z almanachem w tle. Spotkanie w ramach cyklu „Książka w teatrze” w IT 21.11.2024 13:30
- Wrocław. Film z autorską audiodeskrypcją Doroty Masłowskiej rozpoczyna festiwal Korelacje 21.11.2024 13:27
- Gdynia. „Quo vadis” od kulis. Projekcja filmu „Rzym to kabaret” w Teatrze Muzycznym 21.11.2024 12:17
Spektakle z łódzkiego Teatru Powszechnego, krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz trzech teatrów warszawskich – Ateneum, Kwadrat i Komedia. To wszystko i jeszcze więcej - od 2 do 6 października na scenie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w ramach XLVIII Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych pod patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.
2 października (w sobotę) tegoroczne Jeleniogórskie Spotkania Teatralne zainauguruje Teatr Ateneum z Warszawy z kameralną sztuką "Uciekinierki" ("Fugitivas") w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Jest to komedia, napisana przez duet autorski Pierre Palmade & Christophe Duthuron w tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej. Przez półtorej godziny Magdalena Zawadzka i Sylwia Zmitrowicz zabiorą nas w historię Claude i Margot.
3 października (w niedzielę) Teatr Kwadrat z Warszawy zaprezentuje kameralną komediofarsę "Tydzień, nie dłużej" pióra Clémenta Michela w przekładzie Irmy Helt i w reżyserii Marcina Sławińskiego. Wystąpią: Anna Cieślak lub Natalia Rybicka, Paweł Małaszyński i Andrzej Nejman. Sztuka opowiada o parze, w której mąż nie może już ze swoją żoną. Niestety nie jest w stanie jej tego powiedzieć, nie posiada odwagi cywilnej aby się przyznać. Nie chodzi o seks. Chodzi o obecność jego małżonki, nie może on po prostu znieść jej ciągłej obecności w domu.
4 października (w poniedziałek) obejrzeć będzie można "Dom lalki. Część 2" w przekładzie Elżbieta Woźniak i w reżyserii Tomasza Dutkiewicza w wykonaniu Teatru Komedia z Warszawy. Jest to sequel teatralny, nie byle jaki, bo odnoszący się do działa jednego z najlepszych twórców światowego teatru - Henryka Ibsena. W 2017 amerykański pisarz Lucas Hnath stworzył sequel, dopisując dalszą część zmagań Nory i Torwalda. Fabuła dramatu rozpoczyna się w momencie powrotu Nory do domu. Od rozstania minęło 15 lat. Nora wraca do Torwalda nie po to, by się z nim pojednać, ale po to, by uzyskać obiecany przed laty rozwód. Zrobiła karierę, jest świetnie zarabiającą pisarką, posługującą się pseudonimem. Grają: Agnieszka Warchulska, Maria Pakulnis, Paulina Komenda i Jan Wieczorkowski.
5 października (we wtorek) na deskach Teatru im. Norwida gościć będzie Teatr im. Juliusza Słowackiego z Krakowa z przedstawieniem "Zimowla" w reż. Jakuba Roszkowskiego. Sztuka powstała na podstawie fabuły powieści Dominiki Słowik, za którą pisarka otrzymała Paszport Polityki w dziedzinie literatury. Miasteczko Cukrówka, w Dolinie Zmornickiej, gdzieś w okolicach Wadowic. Pozornie zwykłe miejsce, pełen małomiasteczkowych tęsknot, radości i problemów. Po ulicach nocami chodzi nago dziewczyna, z okolicznego jeziora wyłowiono ciało, jeden z mieszkańców zostaje wróżem, a w kościele dzieją się cuda. Na scenie zobaczymy: Agnieszkę Judycką, Magdalenę Osińską, Agnieszkę Przepiórską, Wandę Skorny, Annę Tomaszewską, Rafała Dziwisza, Marcina Kalisza, Wojciecha Skibińskiego i Feliksa Szajnerta.
6 października (w środę) Teatr Powszechny w Łodzi wystawi "Tańczącego z gwiazdami" autorstwa Michała Walczaka. Widowisko zostało inspirowane postacią barwnego i kontrowersyjnego dziennikarza Bohdana Gadomskiego – zmarłego w 2020, a także powieściami Stephena Kinga i filmami Davida Lyncha. Jest to musical o teatrze, który po miesiącach pandemicznego miotania się między życiem a śmiercią wraca do życia, próbując wystawić rewiowy hit – autobiografię "polskiego Liberace". Występują: Diana Krupa, Paulina Nadel, Sebastian Jasnoch, Jakub Kotyński i Arkadiusz Wójcik, a gościnnie w materiale filmowym – Krzysztof Szczepaniak.