EN

19.10.2020, 09:06 Wersja do druku

Jak zmieni się kultura po epidemii koronawirusa? Mimo obaw są powody do optymizmu

Inne aktualności

Jak wiele kultura straciła do tej pory z powodu epidemii koronawirusa? I czy jesteśmy w stanie przygotować scenariusz dla kultury na czas po epidemii? O tym rozmawialiśmy podczas debaty zorganizowanej z okazji wręczenia Wioseł Kultury, nowych nagród "Wyborczej" i Monopolis.

- Straty są duże. Jeśli chodzi o nasze teatry [Powszechny, Nowy, Muzyczny, Arlekin, Pinokio - dop. red.], to około 4,5 mln zł. Straty pozostałych instytucji, mówimy tutaj o domach kultury, miejskiej bibliotece i muzeach, to ponad 2,5 mln zł - mówiła w czasie debaty "Kultura po pandemii" Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. I dodała:

- Te straty oczywiście będą rosnąć, bo jesteśmy w kolejnej fali epidemii koronawirusa. Za wrzesień i październik, gdy mieliśmy obłożenie 50 proc. widowni, sięgają ponad 900 tys.

Debatę "Kultura po pandemii" "Gazety Wyborczej" i Monopolis prowadziliśmy w Scenie Monopolis w dniu, w którym rząd ogłosił rozszerzenie listy powiatów objętych strefą czerwoną. Znalazły się w nich również duże miasta, jak Łódź. W przypadku imprez kulturalnych zachowane zostało ograniczenie limitu widzów na widowni - do 25 proc. - obowiązuje też limit do 10 uczestników zgromadzeń na zewnątrz. Nie ma więc mowy o organizowaniu w realu festiwali ani plenerowych imprez kulturalnych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Jak zmieni się kultura po epidemii koronawirusa? Mimo obaw są powody do optymizmu

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne