EN

2.04.2025, 09:57 Wersja do druku

Warszawa. O sile rodzinnych więzi. Premiera „Widoku z okna" w reż. Pameli Leończyk w Teatrze Lalka

To pełna emocji i nadziei opowieść o dorastaniu, wzajemnej trosce i odkrywaniu talentu - czytamy w informacji przesłanej PAP przez specjalistkę ds. PR teatru Hannę Maron. Premiera "Widoku z okna" w reż. Pameli Leończyk w warszawskim Teatrze Lalka - w niedzielę.

fot. proj. Małgorzata Bieroza

"To poruszająca opowieść o sile rodzinnych więzi, odwadze i poszukiwaniu własnej drogi. Zuza i jej brat, mimo różnic i przeciwności, tworzą niezwykły duet – ona jest dziewczyną pełną determinacji i siły, on – chłopak z niepełnosprawnością intelektualną – jest nastolatkiem patrzącym na świat z wyjątkową wrażliwością" - napisano w zapowiedzi, dodając, że "niestety, w ich domu nie dzieje się najlepiej". "Zrządzeniem losu trafiają do domu sąsiadki – starszej kobiety, która dzięki swojemu doświadczeniu życiowemu stanie się dla nich przewodniczką w trudnych chwilach" - dodano.

Jak wyjaśniono, spektakl ukazuje, jak ważne jest wsparcie, zarówno między rodzeństwem, jak i w relacjach międzypokoleniowych. "Młodzi bohaterowie odbywają nietypową podróż, która pozwoli im odkryć, co tak naprawdę oznacza dom i poczucie bezpieczeństwa. To historia o zaufaniu, odpowiedzialności, ale także o talencie, który daje niezwykłą moc do działania" - czytamy w zapowiedzi przedstawienia.

Przedstawienie adresowane jest do widzów powyżej 12. roku życia.

Autorem sztuki jest niemiecki pisarz, reżyser i aktor Volker Schmidt. Tłumaczenia dokonała Irena Dębek. Reżyseria i dramaturgia - Pamela Leończyk. Muzyka - Magdalena Sowul. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Magda Mucha. Za reżyserię światła odpowiada Damian Pawella.

Występują: Aneta Harasimczuk (Pani Kapusta), gościnnie aktor Teatru 21 Daniel Krajewski (Gnojek) i Magdalena Pamuła (Zuza).

Gościem specjalnym premiery będzie autor Volker Schmidt.

Premiera "Widoku z okna" - 6 kwietnia o godz. 18 w Teatrze Lalka w Warszawie. Kolejne przedstawienia - 8-10 kwietnia.

Przedstawienie powstaje w koprodukcji z Teatrem 21. Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Źródło:

PAP