Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek i Animacji Filmowej dla Dorosłych

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek i Animacji Filmowej dla Dorosłych "Lalka też Człowiek" IV edycja (od 15.10.2009 do 25.10.2009)

Organizator

Unia Teatr Niemożliwy

ul. Urbanistów 1/3, 02-397 Warszawa

Filmy w Lunie

15 X
12:00 Jacek i Placek - film pełnometrażowy
Spotkanie z reżyserem, Leszkiem Gałyszem.
17:00 Nowe horyzonty animacji cz. I seans prowadzony przez Iwonę Mroczek
19:00 Żółta łódź podwodna - film pełnometrażowy

16 X
12:00 O Największej Kłótni wg Leszka Kołakowskiego + film o kręceniu tego filmu + seans prowadzony przez autora: Z. Koteckiego)
17:00 Kółko i krzyżyk - Toe Tactic - reż.Emily Hubley, USA, film pełnometrażowy, fabularny z elementami animacji
19:00 najnowsza polska animacja - filmy studentów ASP zrealizowane pod opieką prof. Kuci (Kraków)i prof. Neumana (Poznań, Warszawa)

17X
12:00 Entropia - Wytwórnia Filmów Dziecięcych - Wrocław - filmy zrealizowane przez dzieci
17:00 Nowe horyzonty animacji cz. II seans prowadzony przez Iwonę Mroczek
19:00 Inventorium śladów - premiera warszawska filmu braci Quay
+ Kradzież brylantów - film archiwalny, nakręcony przed wojną w Łańcucie przez właścicieli zamku i gości
+ najnowszy film Marka Serafinskiego - producenta Inwentorium
+ seans prowadzony przez Małgorzatę Sady - pomysłodawcę, asystenta reżyserów, autorkę części muzyki Inwentorium

18 X
12:00 Jacek i Placek - film pełnometrażowy
17:00 filmy wytwórni Nuko - filmy wyprodukowane przez wytwórnię Estońską

19 X 09, poniedziałek, godz. 18.30, Teatr Lalka
"KAPELUSZ I GWIAZDY A OSPA WIETRZNA ALBO ROZMOWY
Z NIENARODZONYM DZIECKIEM" Inspirowane tekstami Maurycego Maeterlinck
Wykonawca: Continuo Theatre Studio, Czechy

19 X 09, poniedziałek, godz. 20.30, Teatr Stara Prochoffnia
"DRUGI POKÓJ" - impresja wg Z. Herberta
Wykonawca: Unia Teatr Niemożliwy, Polska

20 X 09, wtorek, godz. 18.30, Teatr Lalka
"PAULINKA"
Wykonawca: Mohylewski Teatr Lalek, Białoruś

20 X 09, wtorek, godz. 20.30, Teatr Stara Prochoffnia
"SZTUKA NA CZTERY RĘCĘ, CZYLI ZROBIĆ WSZYSTKO BEZ NICZEGO" Wykonawca: Suitcase-duet Kvam, Rosja

21 X 09, środa, godz. 18.30, Teatr Lalka
"MAGICZNE DRZEWO"
Wykonawca: Cengiz Ozeg, Turcja

21 X 09, środa, godz. 20.00, Teatr Stara Prochoffnia
"VALERIE wg Valerie ou la semaine des merveilles Vitezslava Nezvala"
Wykonawca: BTL Białostocki Teatr Lalek, Polska

22 X 09, czwartek, godz. 20.00, Teatr Stara Prochoffnia
"SPLEEN - Charles Baudelaire: Poem in Prose"
Wykonawca: Figurentheater Wilde&Vogel, Niemcy

23 X 09, piątek, godz. 20.00, Teatr Stara Prochoffnia
"OCCASIONALLY OVID"
Wykonawca: Helen Ainsworth, Wielka Brytania
24 X 09, sobota, godz. 20:00, Teatr Stara Prochoffnia
"SKRAWKI" wg Otella Williama Szekspira
Wykonawca: Teatr Malabar Hotel, Polska

25 X 09
godz. 14:00, Teatr Stara Prochoffnia
"ŚWINTY PROUTTO" według Topora
Wykonawca: Compagine Mittes de Spectades, Francja

godz. 18:00, Teatr Stara Prochoffnia
"LALKI, MOJE CICHE SIOSTRY"
Wykonawca: Teatr Ognia i Papieru, Polska

Imprezy okołofestiwalowe
15 października
Przed pierwszym festiwalowym seansem zapraszamy na spotkanie z pogranicza biznesu i kultury.
17.30 - 18.00 networking w hallu przez salą
18.00 - 18.10 przywitane, zapowiedź Artura Sokołowskiego z Business Studio
18.15 - 19.00 prezentacja Artura Sokołowskiego "Biznes jako teatr"
19.00- 19.15 Otwarcie festiwalu przez dyrektora Chodaczyńskiego i zapowiedź filmu otwierającego festiwal
19.15 -20.15 Pokaz filmu

19 października
W Galerii Teatru Stara Prochoffnia będzie można zobaczyć Infantki - infamki Joanny Braun. Kuratorem wystawy jest Agnieszka Kocher - Hensel.

Archiwum