Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek i Animacji Filmowej dla Dorosłych

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek i Animacji Filmowej dla Dorosłych "Lalka też Człowiek" X edycja (od 12.10.2015 do 20.10.2015)

Organizator

Unia Teatr Niemożliwy

ul. Urbanistów 1/3, 02-397 Warszawa

11 października, niedziela
godz. 15:00 Wernisaż wystawy "PUPPETS MIRACLES (and others) of EVA FARKAŠOVÁ" / Dom Koncepcji
***
12 października, poniedziałek
godz. 17:30 Otwarcie wystawy lalek "Kazu de Bubu" Dagmary Antic / D.K. Kadr
godz. 17:00 "Micro Shakespeare" Laitrum Theatre & Toti Toronell (Hiszpania) / Teatr WARSawy
godz. 20:00 Uroczyste otwarcie X Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych "Lalka Też Człowiek"/ Teatr WARSawy
godz. 20:30 "Antigona" Ulrike Quade Company & NBprojects (Holandia) / Teatr WARSawy
***
13 października, wtorek
godz. 17:00 "Micro Shakespeare" Laitrum Theatre & Toti Toronell (Hiszpania) / Teatr WARSawy
godz. 20:00 "GOBO. Digital Glossary" Akhe (Rosja) / Teatr WARSawy
***
14 października, środa
godz. 18:00 "Pulcinella e Zampalesta in the Land of Fire" Gaspare Nasuto & Angelo Gallo (Włoch) / Instytut Teatralny
godz. 20:00 "Count to One" YaseTamam (Iran) / Teatr WARSawy
***
15 października, czwartek
godz. 18:00 "Niyar - A Paper Tale" Maayan Iungman - Niyar Theatre, Berlin (Niemcy) / Instytut Teatralny
godz. 20:30 "Kazio Sponge Show" Anna Makowska (Polska) / Instytut Teatralny
***
16 października, piątek
godz. 18:00 "Martwe i żywe figurki" Laboratory Figures Oskar Schlemmer (Białoruś) / Instytut Teatralny
godz. 19:00 Wernisaż instalacji interaktywnej "Marionetka" / Kino KC
godz. 19:30 Pokaz konkursowy filmów animowanych cz. I / Kino KC
godz. 20:30 Projekcja filmów animowanych - blok filmów muzycznych/ Kino KC
godz. 20:30 "Don Juan" TYJATR (Słowacja) / Instytut Teatralny
***
17 października, sobota
godz. 12:00 "Srebrne Kopyta" Tu i Tam (Rosja) / Instytut Teatralny
godz. 13:00 "The Smooth Life" Husam Abed (Palestyna) / D.K. Kadr
godz. 16:00 "The Smooth Life" Husam Abed (Palestyna) / D.K. Kadr
godz. 17:00 Promocja książki "Tam i z powrotem" dr Ewy Tomaszewskiej / Dom Koncepcji
godz. 17:30 "Rzeźbić cyfrowo w 2D" - wykład mistrzowski Itamara Daube / Kino KC
godz. 19:00 Pokaz konkursowy filmów animowanych cz. II / Kino KC
godz. 19:00 "The Smooth Life" Husam Abed (Palestyna) / D.K. Kadr
godz. 21:00 "Love P and Passion B" Odivo (Słowacja) / Instytut Teatralny
***
18 października, niedziela
godz. 13:00 "The Smooth Life" Husam Abed (Palestyna) / A.D.A. Puławska
godz. "16:00 The Smooth Life" Husam Abed (Palestyna) / A.D.A. Puławska
godz. 17:00 Blok filmowy poświęcony Williamowi Kentridge / Kino KC
godz. 18:30 Pokaz filmów animowanych (blok "Toones and Tunes") / Kino KC
godz. 19:00 "The Smooth Life" Husam Abed (Palestyna) / A.D.A. Puławska
godz. 20:30 Ogłoszenie wyników konkursu i pokaz nagrodzonych filmów / Kino KC
godz. 20:30 "Sklepy cynamonowe" Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" (Polska) / Instytut Teatralny
***
19 października, poniedziałek
godz. 17:30 Finisaż wystawy lalek Dagmary Antic oraz spotkanie z artystką / D.K. KADR
godz. 20:30 "Bonecos de Santo" Aleixo CENDREV - Centro Dramático de Évora (Portugalia) / Instytut Teatralny
***
20 października, wtorek
godz. 19:00 "TOPORLAND" Unia Teatr Niemożliwy (Polska) / Instytut Teatralny
godz. 20:30 Ogłoszenie werdyktów Jury i zakończenie festiwalu / Instytut Teatralny

Archiwum