EN

17.06.2022, 17:39 Wersja do druku

Internet. Festiwal podcastów „Play it by Ear”

Fundacja Axis Cactus, organizator Festiwalu Słuchowisk i działań na przecięciu nauki, sztuki i technologii została współorganizatorem wydarzenia Play it by Ear dotyczącego tworzenia podcastów, interaktywnych słuchowisk i nowoczesnych dźwiękowych form narracyjnych. Nasza fundacja znalazła się w gronie partnerów z Czech, Słowacji, Węgier, pod przewodnictwem pomysłodawcy — organizacji Kunsht z Ukrainy.

mat. organizatora

Inne aktualności

Ukraińska popularyzująca naukę i sztukę platforma Kunsht uruchamia międzynarodowy online festiwal podcastów Play It by Ear. Wydarzenia odbędą się od 5 do 29 lipca. Uczestnicy z pięciu partnerskich krajów będą mogli spotkać się z najlepszymi twórcami podcastów, by wspólnie wymieniać się doświadczeniami. Festiwal jest wspierany przez Fundację Wyszehradzką.

Na świecie są podcasty prawie o wszystkim. Prawie. Jest mało prawdopodobne istnienie podcastu o tym, na czym Ty znasz się najlepiej. Każda historia zasługuje na opowiedzenie i umiejętne wykonanie.

Jak wziąć udział w festiwalu?

Aby wziąć udział w festiwalu należy wypełnić formularz rejestracyjny. Do 24 czerwca wyłonimy 30 najbardziej zmotywowanych uczestników z Ukrainy, Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Play It by Ear jest otwarty dla każdego, kto planuje stworzyć podcast lub już ma jeden lub więcej podcastów w dorobku i marzy o kolejnych projektach.

Wszystkie wydarzenia festiwalu będą odbywały się w języku angielskim.

W programie festiwalu wezmą udział znakomici eksperci:

Simon Adler (Radiolab, USA), Jenna Weiss-Berman (Pineapple Street Media, USA), Matěj Schneider (A2larm, Czechy), Jan Skorupa (Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Polska), Jakub Alejski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza), Christer Moltzen (Third Ear Podcast, Dania), Dmytro Palchikov (The Ukrainians Media, Ukraina), Fedir Popadyuk (Ukraińska Prawda, Ukraina), Martin Maška (Dialog Europejski, Słowacja), Gyöngyi Kispál-Podrácz (D2 Youth Center, Węgry).

Podcasty są tak wpływowe, że w 2020 r. Nagroda Pulitzera stworzyła nawet dla nich osobną kategorię. Tylko Apple Podcasts pobrało już ponad 2,2 miliona audycji na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych jedna czwarta Amerykanów słucha podcastów co tydzień, a trend rozprzestrzenia się na inne kraje. Nie ma więc wątpliwości, że podcasty będą z roku na rok coraz bardziej popularne.

„Istnieje wiele podcastów, które pomagają nam zrozumieć nasze zmagania i doświadczenia, jakie mamy. Ten festiwal jeszcze bardziej wzmocni branżę podcastów w Ukrainie i krajach V4, integrując ją z kontekstem międzynarodowym”. mówi Kyrylo Beskorovinyi, współzałożyciel popularnonaukowej platformy i magazynu Kunsht.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne