EN

26.11.2020, 08:59 Wersja do druku

Internet. Wysyp festiwali online

Inne aktualności

Do internetu przenoszą się nie tylko pojedyncze wydarzenia, ale i całe festiwale. Warto wybrać się do Gdańska na Festiwal Szekspirowski, do Poznania na festiwal Ale Kino czy do Łodzi na Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

Najpierw do 29 listopada, a teraz na pewno do świąt świat kultury jest zamknięty. Dlatego te wydarzenia, które mogły, przeniosły się do sieci. Prezentujemy najciekawsze z wydarzeń lokalnych i ponadlokalnych.

Festiwal Szekspirowski do 28 listopada

W tym roku Festiwal Szekspirowski odbywa się jesienią i w formie online. Spektakle można oglądać na platformie vod.teatrszekspirowski.pl. W programie są sztuki w streamingu na żywo i te nagrane wcześniej. Można zobaczyć m.in. „Epitafium błazna” Kolektywu Kejos z Wrocławia, premierową „2020: Burza” Grzegorza Jarzyny z TR i „Króla Leara” Anny Augustynowicz (koprodukcja Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy i Teatru im. Kochanowskiego w Opolu).

Ars Cameralis do 28 listopada

Festiwal Ars Cameralis od 28 lat przedstawia najciekawsze zjawiska w świecie sztuki i muzyki. W tym roku głównym zjawiskiem jest konieczność przeniesienia swoich działań do sieci, co też górnośląski festiwal zrobił. W programie występy m.in. Adama Witkowskiego, Szklanych Oczu, Samuela Barona, Leto s Monikou i Lubomira Grzelaka. Koncerty są bezpłatne, dostęp przez stronę internetową festiwalu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Szekspir, ilustratorzy i młodzi widzowie. Polecamy festiwale online

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

murasz

Wątki tematyczne