28.08.2020, 08:47 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Scena Letnia na finiszu

18. edycja Sceny Letniej dobiega końca. Przed nami trzy ostatnie wydarzenia artystyczne, na które w ramach wakacyjnego cyklu Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie zaprasza swoich widzów.

fot. Ewa Kunicka

W piątkowe południe swoją propozycję przedstawi  Teatr Władca Lalek ze Słupska. Najmłodsi widzowie poznają historię o odważnym Strachu, pięknej Makowej Królewnie oraz wyjątkowo złośliwych wróblach, chcących zawładnąć makowym królestwem. 

W sobotę 29 sierpnia zapraszamy dorosłych widzów na błyskotliwą, świetnie napisaną groteskę Anny Burzyńskiej pt. „Akompaniator”. Cudowna, finezyjna zabawa relacją damsko-męską. Pianista akompaniuje śpiewaczce od trzydziestu lat i kocha się w niej beznadziejnie, nigdy jednak nie odezwał się do niej ani słowem. Wreszcie postanawia przemówić i wyznać jej swoje uczucie. Wybiera do tego jednak najmniej odpowiedni moment. Ta „uwertura na kobietę, mężczyznę i fortepian” podejmuje w przewrotny i ironiczny sposób temat wielkiej namiętności, której towarzyszy piękna muzyka i bardzo dużo absurdalnego humoru.

Natomiast w niedzielę spotykamy się na Starym Rynku o 17.00, gdzie gorzowscy aktorzy zaprezentują    program poetycko-muzyczny „A mury runą…”. Inspiracją do powstania programu były wydarzenia sierpniowe’82. Całość oparta jest na tekstach Ernesta Brylla, Jacka Kaczmarskiego i Agnieszki Osieckiej. Na gorzowskiej scenie usłyszymy między innymi; „Psalm stojących w kolejce”, „Kolędę o świcie”, „Psalm jadących do pracy”, „Kolędę o gwieździe”, „Piosenkę kolędników” czy tytułowe „Mury”

Wstęp na wszystkie wydarzenia Sceny Letniej jest bezpłatny.

Źródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku