EN

14.09.2022, 09:34 Wersja do druku

Gdynia. W Orłowie powstał mural poświęcony Annie Przybylskiej

Inne aktualności

W okolicy domu aktorki, na budynku IX LO w Gdyni-Orłowie, do którego chodziła, powstał mural przedstawiający Annę Przybylską z dziećmi. W czwartek na festiwalu w Gdyni odbędzie się pierwszy publiczny pokaz filmu dokumentalnego „Ania” poświęconego Annie Przybylskiej. Pisze Katarzyna Fryc w „Gazecie Wyborczej - Trójmiasto”.

Mural z Anną Przybylską w Gdyni

Agata Grzegorczyk, rzeczniczka Urzędu Miasta Gdyni: - Malunek przedstawia uśmiechniętą Annę Przybylską przytulającą dzieci. Pojawił się na ścianie IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni przy ul. Orłowskiej 57. Miejsce jest nieprzypadkowe, ale i symboliczne - najbardziej znana gdyńska aktorka uczyła się w „dziewiątce". Ale w czasach, gdy była jej uczennicą, szkoła mieściła się przy ul. Żeromskiego 31. Mural na współczesnym gmachu szkoły jest jeszcze świeży, pachnie farbą i przysłania go rusztowanie. W pełnej krasie zobaczyć go będzie można w środę, odsłonięcie odbędzie się o godz. 12.30.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal filmowy w Gdyni 2022. W Orłowie powstał mural poświęcony Annie Przybylskiej

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Katarzyna Fryc

Data publikacji oryginału:

13.09.2022