EN

16.04.2024, 16:15 Wersja do druku

Gdańsk. „Kronika wypadków miłosnych” z tłumaczeniem na PJM w Teatrze Wybrzeże

21 kwietnia zapraszamy na spektakl z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Spektakl rozpocznie się o godzinie 16:00. Zagramy Kronikę wypadków miłosnych w reż. Jarosława Tumidajskiego. Po spektaklu (ok. godziny 17:45) odbędzie się rozmowa wokół przedstawienia w dwóch polskich językach: fonicznym i migowym.

fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

Inne aktualności

Spektakl jak i rozmowa będzie tłumaczony na PJM przez Beatę Pukło i Beatę Baranowską. W spotkaniu weźmie udział zespół aktorski. Dyskusję poprowadzi Weronika Łucyk.

Udział w dyskusji jest bezpłatny. Spotkania są otwarte dla wszystkich.

Dla osób g/Głuchych i słabosłyszących przewidujemy specjalną pulę biletów na spektakl w promocyjnej cenie 30 zł/sztuka.

Zapraszamy do rezerwacji miejsc w kasie biletowej mailowo pod adresem [email protected] lub przez sms na numer 519 155 636. 

Kasy biletowe są czynne od godziny 12:00 do 19:00 w tygodniu roboczym i od 14:00 do 19:00 w weekendy.

KRONIKA WYPADKÓW MIŁOSNYCH to zapis wyjątkowej, bo pierwszej takiej wiosny w życiu, wiosny pełnej pragnień, pierwszego seksu i pierwszego alkoholu. Akcja jednej z najgłośniejszych powieści Tadeusza Konwickiego przenosi nas do przedwojennego Wilna, w którym poznajemy grupę maturzystów, a wśród nich dwoje szaleńczo w sobie zakochanych ludzi – Wicia i Alinę. Młodzi kochankowie chcą, by cały świat należał do nich i ich miłości, ale świat i historia mają wobec nich inne plany… Nad miastem rozbrzmiewają syreny alarmowe. Nadciąga wojna.

KRONIKA WYPADKÓW MIŁOSNYCH
na podstawie powieści Tadeusza Konwickiego
Adaptacja i reżyseria: Jarosław Tumidajski
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Kostiumy: Krystian Szymczak
Światło: Katarzyna Łuszczyk
Muzyka: Dobrawa Czocher
Projekt plakatu: Julia Górka
W spektaklu występują: Adam Turczyk - Wicio, Katarzyna Borkowska - Alina, Magdalena Gorzelańczyk - Greta, Marcin Miodek - Engel, Janek Napieralski - Lowa, Jakub Nosiadek - Sylwek, Pan Henryk, Anna Kociarz - Matka, Krzysztof Matuszewski - Dziadek, Biskup, Magdalena Boć - Cecylia, Katarzyna Kaźmierczak - Olimpia, Piotr Łukawski - Nieznajomy.
Asystent reżysera: Piotr Łukawski
Inspicjent - sufler: Agnieszka Szczepaniak

Źródło:

Materiał nadesłany