EN

28.11.2020, 12:01 Wersja do druku

Gdańsk. Gala Młodych Twórców Kultury

Inne aktualności

Ilustratorka Joanna Czaplewska, artysta wizualny i intermedialny Filip Ignatowicz oraz kompozytor, aranżer i dyrygent zostali Młodymi Twórcami Kultury 2020. Do tego ostatniego trafiła również nagroda publiczności.

W piątek, 27 listopada, po raz 21. wręczono Nagrodę Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury. Gala z uwagi na pandemię odbyła się w formie online. W Klubie Żak obecna była prowadząca galę Anna Umięcka, która z dziesiątką nominowanych łączyła się przez platformy do komunikacji.

W tym roku o tytuł Młodego Twórcy Kultury 2020 walczyli graficzka i ilustratorka Joanna Czaplewska, kompozytorzy i aranżerzy Krzysztof Falkowski i Szymon Sutor, organista Maciej Zakrzewski, skrzypaczka Hanna Pozorska, animatorka i autorka teledysków Marta Kacprzak, artysta wizualny i intermedialny Filip Ignatowicz, perkusjonista Bartłomiej Sutt, malarz i grafik Michał Wirtel oraz poeta Patryk Zimny.

- W pandemicznych mrokach szczególnie potrzeba nam waszej wrażliwości, energii, innego spojrzenia na świat - mówiła w przesłanym wideo prezydentka Aleksandra Dulkiewicz. - Rozsławiajcie miasto swoim talentem. W tym czasie jesteście nam bardzo potrzebni. Wasze opisywanie świata pomaga nam przetrwać trudne chwile.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Muzyka i sztuka triumfowały na gali Młodych Twórców Kultury

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.