EN

1.12.2020, 08:06 Wersja do druku

Gdańsk. "Fedra" z Wybrzeża na 40. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

Znakomita i nagradzana FEDRA Racine'a w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego weźmie udział w 40. jubileuszowej edycji Warszawskich Spotkań Teatralnych. Przedstawienie będzie transmitowane na żywo prosto ze Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w sobotę, 5 grudnia o godzinie 19. Spektakl będzie można obejrzeć za pośrednictwem strony www.warszawskie.org.


fot. Dominik Werner

O FESTIWALU

Warszawskie Spotkania Teatralne to jedno z najstarszych, najbardziej prestiżowych i wyczekiwanych przez widzów teatralnych wydarzeń w kraju. Spektakle prezentowane w ramach jubileuszowej 40. edycji zostaną zagrane na scenach macierzystych teatrów i bezpośrednio stamtąd transmitowane na żywo.

O FEDRZE

Arcydzieło francuskiej klasyki w wyrafinowanej, współcześnie zamierzonej inscenizacji. Oparta na mitologicznych wątkach historia opętańczej namiętności żony Tezeusza, królowej Fedry do pasierba. Dumna królowa, owładnięta niepohamowaną żądzą nie może pogodzić się z jego obojętnością. Wskutek splotu nieprzewidzianych okoliczności i nikczemnych kłamstw niewinnego młodzieńca spotyka niezasłużona kara. A to dopiero początek lawiny...

„Figura w znakomitej formie. Kreacja w FEDRZE, najnowszej premierze Teatru Wybrzeże, to jej najlepsza rola na tej scenie. Ze spektaklu publiczność wychodzi ze ściśniętym gardłem.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

Grand Prix 60. Kaliskich Spotkań Teatralnych zdobyła Katarzyna Figura za rolę tytułową w FEDRZE. Aktorka zwyciężyła również w plebiscycie publiczności i otrzymała tytuł NajBogusławskiego Aktora. Pierwszą Nagrodę Aktorską 60. Kaliskich Spotkań Teatralnych przyznano Katarzynie Dałek za rolę Arycji w FEDRZE.

Jean Racine
FEDRA
Przekład: Antoni Libera
Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
Scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Agnieszka Stulgińska
Projekt plakatu: Jerzy Czerniawski

W spektaklu występują: Marek Tynda - Tezeusz, Katarzyna Figura - Fedra, Jakub Nosiadek - Hipolit, Katarzyna Dałek - Arycja, Michał Jaros - Teramenes, Krzysztof Matuszewski - Enon, Agata Woźnicka - Ismena, Janek Napieralski - Panope.

Asystent reżysera: Katarzyna Dałek
Inspicjent: Katarzyna Wołodźko
Sufler: Weronika Mathes

Premiera: 6 kwietnia 2019 roku na Scenie Kameralnej
Czas: 2 godziny 15 minut (jedna przerwa)

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne