EN
21.04.2022, 08:43 Wersja do druku

Gdańsk. Dwa charytatywne koncerty dla Ukrainy na Politechnice

Inne aktualności

W czwartek odbędzie się koncert kameralny, w niedzielę - wydarzenie z muzyką klubową. Politechnika Gdańska organizuje dwa koncerty charytatywne dla Ukrainy. Oba wydarzenia będą bezpłatne, a w ich trakcie będą zbierane pieniądze na rzecz potrzebujących.

W czwartek w auli gdańskiej uczelni technicznej zostanie zorganizowany "Koncert charytatywny dla Ukrainy".

"Miłośnicy muzyki podczas wydarzenia będą mogli usłyszeć m.in. prawykonanie utworu "Modlitwa za Ukrainę", napisanego przez Rihardsa Dubrę, zainspirowanego obecnymi wydarzeniami. W czasie koncertu wykonane zostaną utwory Ennio Morricone, Cecila Effingera a także łemkowska pieśń narodowa. Koncert niezwykły, o symbolicznym wydźwięku, bowiem prowadzony przez dwoje dyrygentów: Tatianę Lavryk z Ukrainy oraz Mariusza Mroza" - przekazał rzecznik PG Maciej Dzwonnik.

W trakcie koncertu wystąpią: Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej oraz artyści związani z Akademią Muzyczną: Małgorzata Dubieniecka, Karolina Kacprzycka, Marta Różańska, Agata Sędzielewska, Kacper Wołkanowski, Agnieszka Wróblewska Izabela Paszkiewicz. Koncert wzbogacą wizualizacje graficzne przygotowane przez studentów Akademii Sztuk Pięknych.

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz ofiar wojny w Ukrainie, przebywających w Polsce i w Ukrainie, organizowana we współpracy z Pomorskim Oddziałem Okręgowym PCK.

"Nasza społeczność akademicka wielokrotnie pokazywała, że edukacja i badania naukowe to nie wszystko. Równie ważne są dla nas działania prospołeczne i charytatywne" – podkreślał rektor PG prof. Krzysztof Wilde.

W wydarzeniu może wziąć udział społeczność akademicka oraz mieszkańcy. Osoby, które nie będą miały możliwości uczestnictwa w wydarzeniu na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej, mogą wziąć udział w wydarzeniu online za pośrednictwem YouTube. Koncert będzie transmitowany na kanale Politechniki Gdańskiej.

Koncert odbędzie się w czwartek, o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny ale za okazaniem biletu, który należy pobrać ze strony internetowej PG https://bilety.pg.edu.pl/event/koncert-dla-ukrainy

Drugi koncert zatytułowany "Studenci dla Ukrainy" zaplanowano na niedzielę. Wydarzenie odbędzie się na terenie kampusu w Akademickim Klubie PG Kwadratowa.

"Chcemy i zamierzamy pomóc potrzebującym, dlatego postanowiliśmy zorganizować specjalny koncert charytatywny „Studenci dla Ukrainy" – przekazał przewodniczący Samorządu Studentów PG Jakub Persjanow.

Na scenie wystąpią m.in. DORA, Agnieszka Brenzak, Łukasz Reks, Molend, Marek Piowczyk, Kina Pruś, Karolina Pruś, Jaremko Trio oraz Golden Gate String Quartet.

Podczas wydarzenia studenci zaprezentują przybyłym wideo nakręcone podczas zbiórek na uczelni oraz poprowadzą PubQuiz dotyczący kultury ukraińskiej. Ważną częścią koncertu będzie również specjalna licytacja charytatywna.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do wpłacenia symbolicznej kwoty na zbiórkę online Fundacji Gdańskiej. Wszelkie fundusze zebrane w trakcie wydarzenia na PG zostaną przekazane dla uchodźców z Ukrainy.

"Będziemy zbierać środki na pomoc zarówno przy wejściu na koncert, jak również podczas specjalnych licytacji i w przerwach między występami" – dodawał Persjanow.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne