EN

23.02.2021, 16:43 Wersja do druku

Gdańsk. 14 przedsięwzięć kulturalnych powstanie w ramach konkursu Otwarty IKM

Inne aktualności

14 pomysłów w wersji online, w tym audiobook z bajkami, muzyczne podcasty, słuchowisko teatralne i multimedialny reportaż na temat nietypowych zawodów, wybrano do realizacji w konkursie Otwarty IKM w Gdańsku. O grant aplikowało łącznie 87 projektów.

Forma zgłaszanych projektów mogła być dowolna, z naciskiem na możliwość prezentacji online, czyli słuchowiska, podcasty, autorskie filmy, poradnikowe tutoriale, audiobooki, czy wirtualne warsztaty łączące nowe media i kulturę.

"Efekty zgłoszonych działań prezentowane będą systematycznie, nie później niż do końca maja m.in. na stronie internetowej www.otwarty.ikm.gda.pl. Kolejny nabór w konkursie Otwarty IKM zaplanowany jest na lato 2021 roku" - poinformowała we wtorek rzecznik prasowy Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku Marta Bańka.

Na liście wybranych projektów są m.in. "Bajki ze zrozumieniem i konfiturką" (wnioskodawca: Łukasz Kosik i Marek Federowicz, grupa Komitywa sąsiedzka Nowe Czerniewo), "Edukacyjne lekcje tańca w formie wywiadów z najbardziej inspirującym tancerzami z całej Polski" (Dominika Peszel), "Gdańskie Farmy Miejskie" - webinarium dotyczące społecznego ogrodnictwa miejskiego tzw. urban farmingu (Natalia Grzymała), "Minimalizm w japońskiej muzyce lat 80 - seria podcastów i wirtualnych spotkań w formie Q&A o genezie, estetyce, rozwoju, najważniejszych artystach i wpływie na światową scenę muzyczną" (Piotr Kaliński), "Wiera G. Słuchowisko teatralne na podstawie życiorysu słynnej polskiej śpiewaczki Wiery Gran" (Agnieszka Babicz-Stasierowska) oraz "Związki Zawodowe. Podcast oraz reportaż fotograficzny" (Natalia Jażdżewska i Magdalena Kamanin).

Otwarty IKM to formuła, która pozwala na zorganizowanie autorskich pomysłów (obecnie tylko działań online), z wykorzystaniem zasobów, jakimi dysponuje Instytut Kultury Miejskiej: przestrzenią sieni kamienicy - siedziby IKM - sprzętem audiowizualnym, czy kanałem IKM na YouTube.

Na dodatkowe zapotrzebowanie, materiały i pokrycie kosztów produkcji można otrzymać w ramach konkursu wsparcie finansowe do czterech tysięcy złotych. W puli programu do rozdysponowania było 35 tys. zł. W konkursie mogły wziąć udział grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, artyści, animatorzy, aktywiści, twórcy multimedialni oraz wszystkie osoby związane z szeroko pojętą kulturą.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne