EN

23.09.2022, 10:40 Wersja do druku

Radom. Małgorzata Potocka, dyrektor Teatru Powszechnego, gwiazdą nowego serialu Netfliksa

Inne aktualności

Aktorka, reżyserka, a także dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu wciela się w jedną z głównych ról w nowej produkcji Netfliksa. Pierwsze odcinki zobaczymy w październiku.

"Gang Zielonej Rękawiczki" to nowa ośmioodcinkowa komedia kryminalna, która opowiada historię o trzech nieuchwytnych, ale szlachetnych złodziejkach.

Zuza, Kinga i Alicja po nieudanym napadzie ukrywają się w cichym domu opieki. Podczas gdy policja depcze im po piętach, tajemniczy gang kontynuuje swoje działania, dając drugą młodość starszym mieszkańcom ośrodka, którym zarządza przebiegła i bezwzględna Marzena. Utalentowany gang trzech przyjaciółek ściga zgrany duet śledczych – Gujska oraz Alfred, podczas gdy tajemniczy Igor stąpa im po piętach.

Małgorzata Potocka wciela się w nowym serialu w postać Kingi, razem z nią na ekranie zobaczymy: Magdalenę Kutę jako Zuzę oraz Annę Romantowską jako Alicję. W obsadzie znaleźli się także: Andrzej Grabowski, Mirosław Zbrojewicz, Beata Bandurska, Karolina Rzepa, Joachim Lamża, Olgierd Łukasiewicz, Tomira Kowalczyk, Magdalena Kuta, Zdzisław Wardejn, Marcin Mroczek, Rafał Mroczek, Wojciech Duryasz, Elżbieta Karkoszka.

Reżyserii podjął się Tadeusz Śliwa, który ma na koncie m.in. film "(Nie)Znajomi" z 2019 r. Za scenariusz "Gangu Zielonej Rękawiczki" odpowiadają: Joanna Hartwig-Skalska i Anna Novak-Zempińska.

Premiera serialu 19 października na platformie Netflix.

Tytuł oryginalny

Małgorzata Potocka gwiazdą nowego serialu Netfliksa. Premiera komedii o trzech złodziejkach już wkrótce

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Amanda Grzmiel

Data publikacji oryginału:

22.09.2022

Wątki tematyczne