EN

22.10.2020, 09:09 Wersja do druku

Francja. Gérard Depardieu bohaterem kreskówki

Inne aktualności

Gérard Depardieu będzie bohaterem kreskówki - ogłosiło francuskie studio Toon Factory. Powstaną 52 trzyminutowe odcinki o życiowych przygodach sławnego aktora. Depardieu użyczy w nich swego głosu.

- Za pomocą serii „Tylko Depardieu to wie” sprawimy, że odkryjesz świat takim, jakim go widzi Depardieu, bez filtrów i bez ustępstw - mówi Thierry Berthier, szef Toon Factory. - Ten nonkonformista objawi się i obnaży, ze swym obrazoburczym charakterem i mówieniem bez ogródek, ze swoimi zaletami i wadami, ze swoim entuzjazmem i ze swoimi żalami.

Depardieu fizycznie przypomina Dumasa

„Tylko Depardieu to wie” to konsekwencja komiksu „Gérard, pięć lat w łapach Depardieu”, wydanego w 2017 r. przez wydawnictwo Dargaud. Jego autor Mathieu Sapin w 2012 r. pojechał z Depardieu do Azerbejdżanu podczas realizacji przez Arte dokumentu „Powrót na Kaukaz”.

Ekipa podróżowała szlakiem pisarza Aleksandra Dumasa i malarza Jeana-Pierre’a Moyneta, którzy w latach 1858-59 wędrowali po Rosji i okolicach.

Depardieu fizycznie przypomina Dumasa, którego zagrał w „Innym Dumasie” Safy Nebbou, filmie o Auguście Maquecie (Benoît Poelvoorde), który pomagał Dumasowi przy pisaniu „Trzech muszkieterów”. Poza tym wcielił się w dumasowskie postaci - w Portosa w „Człowieku w żelaznej masce” (1998) Randalla Wallace’a i w „Hrabiego Monte Christo” (1998) w serialu Josée Dayan. Sapin w tej podróży niejako zastępował Moyneta.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Gérard Depardieu bohaterem kreskówki. "Ten nonkonformista objawi się i obnaży"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.