EN
03.09.2021, 11:45 Wersja do druku

Częstochowa. Nagrody dla ludzi kultury

Inne aktualności

Koncert w poprzednią niedzielę na finał Dni Częstochowy był okazją do wręczenia tegorocznych Nagród Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury. Pisze Dorota Steinhagen w Gazecie Wyborczej - Częstochowa.

W kategorii „Literatura i historia" otrzymał ją dr Andrzej Kuśnierczyk z Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy - autor wielu publikacji z zakresu historii kultury, a także biograficznych i tematycznych haseł słownikowych i encyklopedycznych. Jest też wiceprezesem Towarzystwa Genealogicznego Ziemi Częstochowskiej oraz laureatem Nagrody im. Karola Miarki.

Waldemar Cudzik otrzymał nagrodę w kategorii „Teatr i film". Jest absolwentem PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1990), z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie związany od 1993 r.

Tomasz Lubaszka został nagrodzony w kategorii „Sztuki plastyczne i fotografia". Dyplom z malarstwa obronił w 1985 r. w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Jana Długosza) w pracowni prof. Wincentego Maszkowskiego w 1985 r. Autor ponad 50 wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych w kraju i za granicą.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nagrody dla ludzi kultury

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Częstochowa nr 205

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.