EN

16.08.2022, 08:54 Wersja do druku

Częstochowa. eFKA wraca do miasta. Tym razem Festiwal Kultury Alternatywnej stawia na relacje

Inne aktualności

Koncerty Micromusic i Marty Burdynowicz, spektakle krakowskiego Teatru Nikoli i częstochowskiego Teatru Nowego, projekt Honzatko Rozmontowana znalazły się w programie Festiwalu Kultury Alternatywnej eFKA, który 19 i 20 sierpnia odbędzie się w Częstochowie. - Ponad 150 wykonawców zaprezentuje moc artystycznych relacji - obiecują organizatorzy. Pisze Beata Strąk w „Gazecie Wyborczej - Częstochowa”.

Właśnie relacje są motywem przewodnim tegorocznej edycji imprezy, którą już po raz drugi organizuje częstochowska Fundacja Oczami Brata, znana z pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami, ale równie aktywna w kulturze. Gdy w ubiegłym roku debiutowała z festiwalem, jej prezes Paweł Bilski tłumaczył: - Naszym celem jest kulturalne ożywienie i rewitalizacja Starego Miasta.

Dlatego większość festiwalowych wydarzeń koncentrowała się w okolicach ul. Mielczarskiego, uchodzącej za niebezpieczną i zaniedbaną, nazywanej przekornie „ulicą cudów". Mimo to właśnie tutaj Fundacja Oczami Brata w 2016 r. otworzyła Klubokawiarnię Alternatywa 21, zatrudniającą osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

eFKA wraca do Częstochowy. Tym razem Festiwal Kultury Alternatywnej stawia na relacje [PROGRAM]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Częstochowa” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Beata Strąk

Data publikacji oryginału:

16.08.2022

Wątki tematyczne