EN

5.06.2021, 19:40 Wersja do druku

Bielsko-Biała. Teatr Polski wystawił musical "Big Bang, czyli Wielki Wybuch"

Inne aktualności

Bielski Teatr Polski wystawił w sobotę premierę musicalu "Big Bang, czyli Wielki Wybuch" Boyda Grahama w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Dyrektor sceny Witold Mazurkiewicz powiedział, że z powodu pandemii była to jedna z najdłużej przygotowywanych premier.

Spektakl opowiada o Jedzie i Boydzie, którzy usilnie próbują sprzedać swój musical pod tytułem "The Big Bang".

"Prezentują w nim historię świata od jego narodzin aż po współczesność. Autorzy sami wcielają się w coraz to nowe postaci, sprawdzają przygotowane przez siebie kostiumy, śpiewają i tańczą – słowem robią wszystko, by przekonać do zainwestowania w produkcję ich show" – przybliżył sztukę impresariat bielskiej sceny.

Na scenie wystąpili Tomasz Lorek i Rafał Sawicki, a oprawę muzyczną tworzył na żywo Piotr Matusik.

"Ten musical nie rości sobie żadnych pretensji. (…) Nie dekonstruujemy sztuki. Nie chcemy tworzyć nowych perspektyw w rozwoju światowego teatru. Nie! To jest rozrywka! Im bardziej jest to jednak rozrywka, tym bardziej musi być perfekcyjnie zrealizowana, żeby uwieść widza" – powiedział reżyser Tomasz Dutkiewicz.

Plany wystawienia spektaklu krzyżowania pandemia i związane z nią obostrzenia. Zespół rozpoczął przygotowania do premiery jeszcze zimą. "Realizowaliśmy ten spektakl z przerwami od stycznia. Premiera odbywa się w czerwcu. Tak długo trwających prób ja nie pamiętam" – powiedział Witold Mazurkiewicz.

Bielska publiczność miała już okazję zobaczyć musical pod koniec maja, gdy poluzowane zostały obostrzenia. Teatr dał wówczas kilka pokazów przedpremierowo.

To trzecia premiera bielskiej sceny w tym sezonie. Jesienią teatr wystawił "Złego" Leopolda Tyrmanda w reżyserii Piotra Ratajczaka. W marcu na afisz trafiła komedia "Pół żartem, pół sercem" Kena Ludwiga w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Scena zamierzała wystawić z początkiem maja sztukę "Krum" Hanocha Levina w reżyserii Małgorzaty Warsickiej, ale z powodu przedłużenia zamknięcia teatrów premierę przesunięto na październik br.

Bielski teatr powstał w 1890 r. Do końca II wojny światowej działał jako zawodowa scena niemiecka, a od 1945 r. jako polska.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne