07.01.2021, 16:36 Wersja do druku

Bielsko-Biała. Aktorzy bielskiego teatru chcą zainteresować widzów językiem migowym

Zespół aktorski wraz z dyrektorem bielskiego Teatru Polskiego zaangażował się w akcję "Migamy w Polskim". Ma na celu wzbudzić zainteresowanie językiem migowym. Powstał krótki film, na którym aktorzy zaprezentowali podstawowe zwroty - podała bielska scena.

"To działanie, dzięki któremu chcemy zainteresować widzów językiem migowym, a przy okazji zachęcić do spróbowania sił w +miganiu+ podstawowych znaków i liter alfabetu języka migowego" - podała Irena Świtalska z bielskiego Teatru.

Aktorzy wzięli udział w krótkim filmie. Można go zobaczyć na teatralnym profilu na serwisie YouTube: 

Inne aktualności

"Prezentowane są podstawowe zwroty języka migowego, jak na przykład: przywitanie, pożegnanie, ale także +teatralny słowniczek+ z pojęciami takimi jak aktor, scena, czy teatr. Aktorów prezentujących podstawowe litery Polskiego Alfabetu Palcowego można również zobaczyć na specjalnej edycji plakatów i ulotek" - podała Świtalska.

Bielska scena od 2013 r. ma w repertuarze sztuki dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku i słuchu w ramach programu "Spektakle bez barier". "Dzięki zastosowaniu tłumaczeń na język migowy oraz audiodeskrypcji ułatwiamy osobom niepełnosprawnym korzystanie z oferty naszego teatru" - wyjaśniła przedstawicielka Teatru.

Bielski teatr powstał w 1890 r. Do końca II wojny światowej działał jako zawodowa scena niemiecka, a od 1945 r. jako polska.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne