EN
07.01.2021, 13:37 Wersja do druku

Pracownik Och-Teatru po publikacji "SE": Grozili podpaleniem. Naczelny tabloidu: To był ironiczny komentarz

Czytelnicy "Super Expressu" po tym, jak dziennik umieścił na swojej okładce nagłówek "Chcesz się zaszczepić - zadzwoń do Jandy" i podał numery do jej dwóch teatrów, faktycznie tam wydzwaniają z pogróżkami. Jeden z pracowników placówki opisuje, że m.in. "grozili podpalaniem teatru" oraz życzyli Krystynie Jandzie śmierci. Redaktor naczelny tabloidu utrzymuje, że artykuł był tylko "ironicznym komentarzem" i nie zachęcał do hejtu. Opracowała Justyna Bryczkowska dla portalu kultura.gazeta.pl.

Opinię publiczną zbulwersowała informacja, że Krystyna Janda oraz inni ludzie kultury, tacy jak Andrzej Seweryn, Magda Umer, Wiktor Zborowski czy Maria Seweryn, zostali zaszczepieni na COVID-19 poza kolejnością: mieli zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień. "Super Express" w ramach komentarza do sytuacji umieścił prześmiewczą publikację w jednym ze swoich numerów. Na pierwszej stronie gazety ukazał się nagłówek "Chcesz się zaszczepić zadzwoń do Jandy" (pisownia oryginalna - przyp. red), który na kolejnej stronie uzupełnił dużym dopiskiem "Elity ponad prawem. Szczepią się na koronawirusa bez kolejki".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pracownik Och-Teatru po publikacji "SE": Grozili podpaleniem. Naczelny tabloidu: To był ironiczny komentarz

Źródło:

kultura.gazeta.pl

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

oprac. Justyna Bryczkowska

Data:

07.01.2021 10:48

Wątki tematyczne